Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Oficyna z pocz.XIX w.oraz fragment pałacu w fazie remontu.

Galeria: Lubelszczyzna Włącz pokaz slajdów

 
Oficyna z pocz.XIX w.oraz fragment pałacu w fazie remontu.

Tytuł zdjęcia: Oficyna z pocz.XIX w.oraz fragment pałacu w fazie remontu.


Autor: Anna B.
Data dodania: 2012-03-27
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1197 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Opis zabytku : Oficyna zlokalizowana jest na południe od pałacu w niewielkiej od niego odległości, usytuowana prostopadle do pałacu, frontem zwrócona do dawnego dziedzińca przed pałacem. Obiekt murowany z cegły ceramicznej na zaprawie wapiennej. Ściany obustronnie otynkowane, strop drewniany z otynkowaną podsufitką. Dach konstrukcji drewnianej, krokwiowo-jętkowej, dwuspadowy, kryty blachą ocynkowaną. Oficyna założona na rzucie wydłużonego prostokąta, parterowa, przykryta dwuspadowym dachem. Do wnętrza prowadzą dwa wejścia usytuowane w pobliżu narożników. Elewacje o podziale ramowym z narożnikami ujętymi pilastrami. Przy ziemi cokół obiegający wokół budynku, górą zaś profilowany gzyms wieńczący (występujący także na szczytach). Elewacja frontowa sześcioosiowa, boczne dwuosiowe. Elewacja tylna przebudowana, obecnie o czterech oknach. Wszystkie otwory przyziemia prostokątne. Okna elewacji frontowej ujęte obramieniami w postaci pilastrów z krótkimi odcinkami profilowanych gzymsów nadokiennych i podokienników. Widoczne ślady podobnych dekoracji otworów drzwiowych i pozostałych okien, jakie istniały wcześniej. W szczytach okienka półkoliste, oprofilowane od góry łukowym gzymsikiem. Układ wnętrz dwutraktowy, dawniej po cztery pomieszczenia w każdym trakcie, obecnie występują wtórne podziały ścianami działowymi. W narożniku zachodnim wejście na poddasze. Stropy płaskie, otynkowane.
Miejscowość: Trzeszczany
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
 
Schowaj mapę

Lubelszczyzna

Lubelszczyzna to ogromna i urozmaicona kraina położona na prawym brzegu Wisły. Jej krajobraz tworzy, przede wszystkim, Wyżyna Lubelska, która zajmuje jej środkową część. Lubelszczyzna obejmuje także część Kotliny Sandomierskiej oraz skrawek Roztocza.

Swoją nazwę zawdzięcza głównemu miastu regionu, którym jest Lublin. Większość terenów Lubelszczyzny to użytki rolnicze. Długie, obłe pagóry pokryte szachownicą pól to charakterystyczny i malowniczy obrazek tej krainy. Na tym tle wyróżniają się okolice Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego, gdzie występuje największe nagromadzenie wąwozów lessowych w Europie (11 km na 1 km kwadratowy). Najbardziej wartościowym przyrodniczo obszarem Lubelszczyzny są, bez wątpienia, Lasy Janowskie, w których znajdują się duże obszary stawów hodowlanych (zwłaszcza w pobliżu Malińca).

Do najciekawszych miejscowości należy zaliczyć sam Lublin, Kazimierz Dolny, Janowiec, uzdrowisko Nałęczów, Kozłówkę oraz Puławy.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
To prawda,tu jakby czas się zatrzymał.Cały czas odnoszę takie wrażenie,ile razy przechodzę obok...Te auta zauważyłam tak naprawdę dopiero oglądając zdjęcia w komputerze.Chyba jakiś kolekcjoner je tam postawił;-)Miejsce, co prawda trochę zaniedbane,ale wciąż mam nadzieję,że to się zmieni...Dziękuję i pozdrawiam:)))

Autor: Anna B.   Dodano: 2012-03-28  13:12:20
Bardzo podoba mi się klimat tego zdjęcia, nawet auta dodają wyjątkowego uroku.... Jakby czas zatrzymał się tu w miejscu...Super!

Autor: Ula Małachowska   Dodano: 2012-03-28  11:43:02
zobacz wszystkie komentarze w serwisie