Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Jezioro Lipowo.

Galeria: Pojezierze Myśliborskie Włącz pokaz slajdów

 
Jezioro Lipowo.

Tytuł zdjęcia: Jezioro Lipowo.


Autor: Eugeniusz Jankowski
Data dodania: 2015-07-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1848 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Jezioro Lipowo jest położone prawie że w centrum Dębna i bliskość tej miejscówki wykorzystuję. W dniu 2015.05.21 byłem nad jeziorem przed świtem i zostały mi 3 kadry które zachowałem. Jeden z nich prezentowałem tu na forum, (z rowerzystą na moście) z tą samą datą dodania jw. Do wszystkich mam pliki RAW. Dodam jeszcze jedną fotografię.
Miejscowość: Dębno
Kraina: Pojezierze Myśliborskie
Województwo: zachodniopomorskie
Tagi: jeziora i stawy  
Schowaj mapę

Pojezierze Myśliborskie

Pojezierze Myśliborskie rozciąga się pomiędzy doliną Odry a doliną górnej Płoni. Na jego krajobraz składają się dość niskie pagórkowate moreny czołowe (wzniesione 20-40 m ponad leżącą na pd. Równinę Gorzowską). Najwyższe wzniesienie - Zwierzyniec, położone na zach. od Chojny, osiąga wysokość 167 m.n.p.m.. Pomiędzy ukształtowanymi przez cofający się lodowiec wzniesieniami rozpościerają się piękne, duże jeziora i malownicze strumienie, płynące zazwyczaj w głębokich jarach i wąwozach.

Największe skupiska jezior znajdują się koło Myśliborza i Lipian, Trzcińska - Zdroju, Chojny oraz Barlinka. Większe kompleksy leśne występują natomiast tylko nad Odrą i pomiędzy Barlinkiem a Gorzowem Wielkopolskim. Szczególnie cennym obiektem przyrodniczym jest rez. przyrody „Skalisty jar Libberta", jedyne na Pomorzu zbocze doliny pokryte skałami wapiennymi, zlepieńcami piaskowymi i głazami narzutowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Podoba mi się :)

Autor: Artur74   Dodano: 2015-07-26  13:13:33
;-)))

Autor: Bogusław Nowak   Dodano: 2015-07-25  08:43:50
zobacz wszystkie komentarze w serwisie