Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Wolsztyn - przygotowania do parady parowozów

Galeria: Wolsztyn Włącz pokaz slajdów

 
Wolsztyn - przygotowania do parady parowozów

Tytuł zdjęcia: Wolsztyn - przygotowania do parady parowozów


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-05-06
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3256 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Przygotowania do, odbywającej się na początku maja w Wolsztynie, parady parowozów rozpoczynają się nawet kilka dni wcześniej. Każdy parowóz musi zostać dokładnie wyczyszczony i naoliwiony. Wszak w dniu parady będzie go podziwiać blisko 30 tys. widzów!
Miejscowość: Wolsztyn
Kraina: Wielkopolska
Województwo: wielkopolskie
Tagi: kolej  
Schowaj mapę

Wolsztyn

Wolsztyn to nadzwyczaj urokliwa miejscowość położona w południowo-zachodniej Wielkopolsce na pograniczu Pojezierza Poznańskiego i Pojezierza Lubuskiego.

Najbardziej wartościowym i unikatowym zabytkiem Wolsztyna jest jedyna w Europie czynna parowozownia, do której pielgrzymują miłośnicy kolei z całego świata. W sumie w Wolsztynie jest ponad 30 parowozów - większość z nich nadal sprawna technicznie. Na początku maja odbywają się tutaj tzw. Dni Pary, których kulminacyjnym momentem jest parada parowozów - jedno z najbardziej spektakularnych przedstawień plenerowych w Polsce.

Poza parowozami Wolsztyn ma także szeregi innych niezwykle ciekawych atrakcji m.in. dwa muzea: Marcina Rożka - znanego rzeźbiarza oraz Roberta Kocha - odkrywcy bakterii gruźlicy. Położony nad dwoma jeziorami Wolsztyn poszczycić się może także przepięknym parkiem miejskim oraz malowniczym Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Wolsztyn - przygotowania do parady parowozów
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych