Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Borki zimą. Krzyż na cmentarzu cholerycznym

Galeria: Bęczków Włącz pokaz slajdów

 
Borki zimą. Krzyż na cmentarzu cholerycznym

Tytuł zdjęcia: Borki zimą. Krzyż na cmentarzu cholerycznym


Autor: Maciej Jelonek
Data dodania: 2010-02-07
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 6543 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Borki to część niewielkiej świętokrzyskiej wsi Bęczków, położonej ok. pięciu kilometrów w linii prostej na wschód od Kielc. Widoczna na zdjęciu kapliczka znajduje się w pobliżu dzikiej odkrywki piachu, w miejscu, gdzie niegdyś chowano ofiary epidemii cholery szalejącej tu ok. roku 1855. Maria Waldon, autorka książki "Bęczków - historia", pisze: "Najwięcej zgonów miało miejsce w styczniu i w lutym. Umierały osoby w różnym wieku. Zmarłych z Bęczkowa grzebano na Borkach. Do dziś na miejscu pochówku stoi betonowy krzyż".
Miejscowość: Bęczków
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
Schowaj mapę
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Borki zimą. Krzyż na cmentarzu cholerycznym
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Cudeńko.

Autor: Piotr Maciejewski   Dodano: 2010-09-17  18:25:28
U mnie też szaro i ponuro, bryły lodowe i śnieg lecą z dachów, przed chwilą straż miejska zamknęła fragment jednej z uliczek obok mojego domu. Mimo że zima była wyjątkowo piękna, cieczy mnie, że odchodzi. I odliczam dni do wiosny, czując już przypływ dobrej energii:) Pozdrawiam ciepło!

Autor: Aleksandra Białas   Dodano: 2010-02-20  11:45:17
Dobre sobie, Pani Aleksandro! "na szczęście się roztapia i chwała mu za to"! Nie wiem, jak u Pani, ale u mnie szaro buro i ponuro. Patrzę na komórkę i walczę ze sobą, żeby nie napisać do znajomych sms o treści: "Dajemy sobie spokój jutro. Nigdzie nie idziemy". Odwilż zawsze jest dla mnie bardzo przygnębiająca. Nie mogła poczekać do marca? Mimo różnicy zdań, ja również pozdrawiam!

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2010-02-20  10:28:09
To prawda. Czasem i Warszawa wydaje mi się zimą piękniejsza...a zdjęcie urokliwe, choć jest na nim śnieg, którego mam dość i który na szczęście już się roztapia i chwała mu za to:):) Pozdrowienia!

Autor: Aleksandra Białas   Dodano: 2010-02-19  00:49:34
Nie da się ukryć, że trudny. Zwłaszcza, jeśli nie chcemy, aby zdjęcia wyszły zbyt przekontrastowane. Choć z drugiej strony chyba łatwiej wówczas o kadry. Te same miejsca, które latem wydawały się banalne, w zimie nabierają nieprawdopodobnego kolorytu :-).

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2010-02-08  23:51:31
A jeśli chodzi o zimę jako o najpiękniejszą porę do fotografowania, to owszem. Zima ma w sobie moc uroku, ale o wiele trudniej go uchwycić niż w pozostałe pory roku. śnieg, to trudny temat do fotografowania. Państwo również odnoszą podobne wrażenie?

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2010-02-08  23:44:19
To zbyt straszne, aby mogło być prawdziwe, Pani Joanno!

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2010-02-08  23:37:53
Temu miejscu ze zdjęcia zima wyraźnie służy, do twarzy mu z tą puchową pierzynką ;) Ale co do półmetka to się nie zgodzę, bo pierwszy atak tegorocznej zimy przeżyłam w połowie października... a to by oznaczało, że do wiosny jeszcze... prawie 4 miesiące???

Autor: Joanna Siegel   Dodano: 2010-02-08  20:33:14
Ja z każdą zimą przekonuję się, że to najpiękniejsza pora do fotografowania. Zresztą widać to także w serwisie, choćby po zdjęciu powyżej. W dodatku ten zimowy czas zdjęć jest bardzo reglamentowany (bo szybko robi się ciemno) i często okupiony sporym poświęceniem (jak na dworze temperatura spada grubo poniżej zera)... Konkludując jestem za zimą... pod warunkiem, że mam możliwość co jakiś czas sycić się nowymi zdjęciami. W przeciwnym wypadku wypatruję już trochę wiosny.

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2010-02-08  20:04:37
No tak, racja z tą zimą:) Jest właściwie na półmetku, a tu już wiosna się marzy:) Znajomy dozorca wczoraj mi powiedział, że aby do Zimnej Zośki i pożegna się z zimą. Choć na brak zajęcia ostatnio nie może narzekać, to zbytnio nie tęskni za odejściem zimy. To jest prawdziwy optymista:)

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2010-02-08  19:55:13
Bardzo dziękuję Panie Krzysztofie, miło mi słyszeć ciepłe słowa w te mroźne dni! Ale nie poganiajmy tak tej zimy. Mamy luty, dawniej nikt się nie dziwił, że to miesiąc, w którym trzeba podkuć buty. Czy widział ktoś, aby w sierpniu narzekali, że lato jeszcze w pełni i nie mogąc się doczekać do jesieni? A niech sobie trwa ta zima! A my jej róbmy zdjęcia! Sądząc po ostatnich latach, wydaje się, że nasze dzieci, czy wnuki będą mogły poznać "smak" zmagań ze śnieżną i mroźną aurą głownie dzięki naszym fotografiom. Ja zacznę narzekać na zimę dopiero w kwietniu. :)

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2010-02-07  23:30:06
Śliczne foto, tak ładnie i równo naświetlone:) Pozdrawiam ciepło i aby do wiosny:)

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2010-02-07  19:16:14
zobacz wszystkie komentarze w serwisie