Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła

Galeria: Roztocze Włącz pokaz slajdów

 
Kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła

Tytuł zdjęcia: Kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2008-12-01
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 6176 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Wybudowany został w 1911 r. jako garnizonowa cerkiew prawosławna p.w. Przemienienia Pańskiego. W 1918 r. przekazany został kościołowi katolickiemu i pełnił funkcję kościoła garnizonowego. W czasie II wojny światowej mieścił się w niej niemiecki magazyn materiałów sanitarnych. Po wojnie, do 1948r., ponownie był kościołem garnizonowym. Od 1957 roku włączony został do parafii kolegiackiej.
Miejscowość: Zamość
Kraina: Roztocze
Województwo: lubelskie
Tagi: kościoły  
Schowaj mapę

Roztocze

Roztocze to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. To teren o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, poczynając od rozległych płaskich przestrzeni, poprzez dzikie puszcze, na iście górskich widokach kończąc. Najwyższe wzniesienia Roztocza leżące po stronie polskiej - Długi Goraj i Wielki Dział sięgają prawie 400 m n.p.m.

Za to w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Sąsiadki, spotykamy jedne z najpiękniejszych wąwozów w naszym kraju. Ich długość na kilometr kwadratowy wynosi aż 9 kilometrów i jest to jeden z najlepszych wyników w Europie. Niemniej najbardziej charakterystycznym krajobrazem Roztocza są przepiękne pofałdowane pola, poprzecinane nitkami miedz, z rosnącymi tu i ówdzie samotnymi drzewami owocowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych