Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Park Miejski

Galeria: Roztocze Włącz pokaz slajdów

 
Park Miejski

Tytuł zdjęcia: Park Miejski


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2008-12-03
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 7834 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Powstał na obszarze dawnych fortyfikacji w latach 1919-1926. Zaprojektowany został przez Waleriana Kronenberga. Widoczne są tu fragmenty fos w postaci pięknego stawu otaczającego wysepkę. W pobliżu parku znajduje się też Stara Brama Lubelska z 1588 roku, przez którą wprowadzono do Zamościa jeńca arcyksięcia Maksymiliana - pretendenta do polskiej korony.
Miejscowość: Zamość
Kraina: Roztocze
Województwo: lubelskie
Tagi: parki  
Schowaj mapę

Roztocze

Roztocze to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. To teren o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, poczynając od rozległych płaskich przestrzeni, poprzez dzikie puszcze, na iście górskich widokach kończąc. Najwyższe wzniesienia Roztocza leżące po stronie polskiej - Długi Goraj i Wielki Dział sięgają prawie 400 m n.p.m.

Za to w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Sąsiadki, spotykamy jedne z najpiękniejszych wąwozów w naszym kraju. Ich długość na kilometr kwadratowy wynosi aż 9 kilometrów i jest to jeden z najlepszych wyników w Europie. Niemniej najbardziej charakterystycznym krajobrazem Roztocza są przepiękne pofałdowane pola, poprzecinane nitkami miedz, z rosnącymi tu i ówdzie samotnymi drzewami owocowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych