Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Brama do dawnej szkoły lotniczej - TSWL

Galeria: Roztocze Włącz pokaz slajdów

 
Brama do dawnej szkoły lotniczej - TSWL

Tytuł zdjęcia: Brama do dawnej szkoły lotniczej - TSWL


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2008-12-03
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 12138 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Techniczna Szkoła Wojsk Lotniczych w Zamościu - samolot "Ts - 11 Iskra", umieszczony na cokole obok bramy koszarowej przy ul. Piłsudskiego, jest dziś jedynym śladem po ponad 50-letniej obecności w Zamościu żołnierzy w stalowych mundurach lotniczych. 19 stycznia 1996 r., podczas uroczystej zbiórki kadry i żołnierzy TSWL, z udziałem ówczesnego wojewody zamojskiego Stanisława Rapy, zastępcy dowódcy wojsk lotniczych gen. Romana Iwaszkiewicza i płk. Ryszarda Hejny, ostatniego komendanta TSWL, pożegnano sztandar szkoły, a później przekazano go do Muzeum WP.
Miejscowość: Zamość
Kraina: Roztocze
Województwo: lubelskie
Tagi: zabytki techniki  
Schowaj mapę

Roztocze

Roztocze to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. To teren o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, poczynając od rozległych płaskich przestrzeni, poprzez dzikie puszcze, na iście górskich widokach kończąc. Najwyższe wzniesienia Roztocza leżące po stronie polskiej - Długi Goraj i Wielki Dział sięgają prawie 400 m n.p.m.

Za to w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Sąsiadki, spotykamy jedne z najpiękniejszych wąwozów w naszym kraju. Ich długość na kilometr kwadratowy wynosi aż 9 kilometrów i jest to jeden z najlepszych wyników w Europie. Niemniej najbardziej charakterystycznym krajobrazem Roztocza są przepiękne pofałdowane pola, poprzecinane nitkami miedz, z rosnącymi tu i ówdzie samotnymi drzewami owocowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Pękną fota Krzysiu, za naszych czasów nie iskierka a limek stał na cokole

Autor: Zbigniew Bekier   Dodano: 2015-07-23  19:17:12
zobacz wszystkie komentarze w serwisie