Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Roztocze. Kierunek Stare Brusno

Galeria: Roztocze Włącz pokaz slajdów

 
Roztocze. Kierunek Stare Brusno

Tytuł zdjęcia: Roztocze. Kierunek Stare Brusno


Autor: Bogusław Pupiec
Data dodania: 2014-11-01
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 3082 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Zmierzając z Nowego Brusna do Polanki Horynieckiej w jednej trzeciej drogi miniemy kamienny krzyż. Dookoła kompletna pustka, pola, pofałdowany krajobraz i... cisza. To znak, że właśnie dotarliśmy do Starego Brusna. Jednego z najprężniejszych ośrodków kamieniarskich przedwojennej Polski. Miejsca, skąd kamienne krzyże i nagrobki rozchodziły się na cały kraj: do Lwowa, Przemyśla, Sanoka, a nawet do Sandomierza... Dzisiaj to tylko miejsce na mapie. Sacrum w dolinie Bruśnianki...
Miejscowość: Stare Brusno
Kraina: Roztocze
Województwo: podkarpackie
Schowaj mapę

Roztocze

Roztocze to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. To teren o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, poczynając od rozległych płaskich przestrzeni, poprzez dzikie puszcze, na iście górskich widokach kończąc. Najwyższe wzniesienia Roztocza leżące po stronie polskiej - Długi Goraj i Wielki Dział sięgają prawie 400 m n.p.m.

Za to w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Sąsiadki, spotykamy jedne z najpiękniejszych wąwozów w naszym kraju. Ich długość na kilometr kwadratowy wynosi aż 9 kilometrów i jest to jeden z najlepszych wyników w Europie. Niemniej najbardziej charakterystycznym krajobrazem Roztocza są przepiękne pofałdowane pola, poprzecinane nitkami miedz, z rosnącymi tu i ówdzie samotnymi drzewami owocowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Dziękuję. Okolice Starego Brusna są wyjątkowe. Cisza i piękno przyrody oraz bruśnieńska nekropolia przyciągają jak magnes. Krzysztofie mam to samo, pozdrawiam:)

Autor: Bogusław Pupiec   Dodano: 2014-11-07  18:51:56
gratuluję wyróżnienia :)

Autor: Słonecznik (Maryla)   Dodano: 2014-11-04  22:39:34
...w szczerym polu biały krzyż - itd ......słowa Seweryna Krajewskiego idealnie pasują to Twojej foty. Gratuluję i pozdrawiam.

Autor: Stefan Sapeta   Dodano: 2014-11-04  18:53:08
Nie wiem czy to tylko moje spostrzeżenie ale jak widzę taki samotny w polu krzyż lub kapliczkę, to nie mogę oprzeć się urokowi tego zjawiska. Uwielbiam patrzeć i podziwiać :) Gratulacje Bogdanie, pięknie pokazałeś to niesamowite miejsce. Pozdrawiam Cię serdecznie :)

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2014-11-04  10:43:24
piękne. gratuluję

Autor: Waldemar Jan   Dodano: 2014-11-03  07:46:04
ładne ;-)

Autor: Bogusław Nowak   Dodano: 2014-11-01  18:50:36
zobacz wszystkie komentarze w serwisie