Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Cisowa Góra. Suwalszczyzna

Galeria: Suwalszczyzna Włącz pokaz slajdów

 
Cisowa Góra. Suwalszczyzna

Tytuł zdjęcia: Cisowa Góra. Suwalszczyzna


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2008-07-02
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 4  Odsłon: 9220 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Jeziorko wytopiskowe w Udziejku Górnym. W oddali widoczna Cisowa Góra (256 m.n.p.m.), słynna Suwalska Fudżijama, która stała się symbolem całej krainy. Swą sławę góra zawdzięcza niezwykłemu kształtowi - regularnego stożka, który góruje nad doliną Szeszupy. Cisowa Góra, zwana też Piękną lub Gulbieniską Górą jest doskonale widoczny niemal z każdego zakątka Suwalszczyzny. Cieakawostką jest fakt, że przed wojną planowano nazwać ją Górą Marszałka Piłsudskiego, a na jej szczycie miał stanąć głaz ku czci patrona.
Kraina: Suwalszczyzna
Województwo: podlaskie
Tagi: jeziora i stawy  
Schowaj mapę

Suwalszczyzna

Suwalszczyzna to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. Wystarczy wymienić takie atrakcje, jak jezioro Hańcza, Góra Cisowa, Oz Turtulski, Głazowisko Bachanowo czy Rutka, aby uświadomić sobie, jak malownicza to ziemia. A przecież to tylko kilka miejsc, w dodatku wszystkie położone w granicach Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Suwalszczyzna sięga jeszcze daleko na południe. Obejmuje swym zasięgiem także jezioro Wigry i Puszczę Augustowską, przez którą prowadzi jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce: Czarnej Hańczy. Nikomu nie trzeba też zachwalać uroków Augustowa i otaczających go jezior oraz szlaku Rospudy czy Blizny.

Na Suwalszczyźnie znajduje się także jeden z najwspanialszych zabytków hydrotechnicznych w Polsce – Kanał Augustowski, który jest jednocześnie najdłuższym zabytkiem w naszym kraju (ma ponad 100 km długości).
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych