Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Na horyzoncie zamek Bobolice

Galeria: Bobolice Włącz pokaz slajdów

 
Na horyzoncie zamek Bobolice

Tytuł zdjęcia: Na horyzoncie zamek Bobolice


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-06-28
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3837 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Zamek Bobolice uchodził za bliźniaka niedalekiego zamku w Mirowie. Według legendy obie warownie miał łączyć podziemny system tajemnych przejść i korytarzy. Niestety obecnie, po odbudowaniu zamku bobolickiego, raczej trudno odnaleźć klimat z dawnych przypowieści.
Miejscowość: Bobolice
Kraina: Jura Krakowsko Częstochowska
Województwo: śląskie
Tagi: niebo zamki  
Schowaj mapę

Bobolice

Bobolice to niewielka miejscowość położona na Szlaku Orlich Gniazd na Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej. Na skaju wsi na wschodnich krańcu Mirowskich Skał znajduje się średniowieczny zamek zbudowany z rozkazu Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Niegdyś kompletna, ale za to bardzo malownicza ruina obecnie stopniowo jest odbudowywany przez prywatnych właścicieli.

Nowy wygląd zamku ma tyluż zwolenników co i przeciwników. Wielu zarzuca nowemu właścicielowi odbudowę warowni według własnego uznania bez uwzględnienia planów dawnego założenia zamkowego, które tak naprawdę nie do końca jest znane z powodu braku źródeł na ten temat. Nowy zamek ma także sporo przeciwników wśród miłośników krajobrazu Jury, w którą dawne ruiny wkomponowane były o wiele lepiej.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Na horyzoncie zamek Bobolice
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych