Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Pokazy sokolnicze. Ustroń

Największą atrakcją Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu Zawodziu są pokazy lotów drapieżnych ptaków: sokołów, jastrzębi, a nawet orłów bielików.

Podczas pokazów ptaki latają tuż nad naszymi głowami. Trzeba naprawdę uważać, żeby nie zostać przez nie trafionym. Mi przydarzyło się to, kiedy na chwilę wstałam, aby zrobić zdjęcie. Zanim się obejrzałam potężne ptaszysko uderzyło skrzydłem wprost w mój aparat.

W czasie lotów sokolnik opowiada o tresurze, uchylając nieco rąbka tajemnicy szkolenia ptaków.

Jako pierwsza występowała Zula, orzeł stepowy, wielki swawolnik i psotnik, który co rusz przysparza swojemu sokolnikowi nowych zmartwień. Był nawet notowany przez miejscową straż miejską. Podczas pokazów, które odbywają się w zimie uwielbia przywłaszczać sobie czapki widzów, które szczególnie przypadną mu do gustu.

Po nim przyszła pora na jastrzębia Harrisa, który jak na swój gatunek przystało lubi długie wędrówki. Często o wiele za... długie. No i na koniec startuje Regan - jedyny w Polsce, 4-kilogramowy, o 2-metrowej rozpiętości skrzydeł, bielik amerykański. Jeśli ktoś jeszcze nie jest pod wrażeniem... to teraz już jest.

Autor: Gabriela Jaworowska

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
Dziękuje
Kamil Maszewski
2024-02-21 10:19:14
Wspaniały widok!
Krzysztof T.
2024-02-06 17:26:36
piękne
Henryk Piernikarczyk
2024-01-20 21:35:47
Sielski widok - klasyczny polski dworek.
Krzysztof T.
2024-01-10 10:50:24
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości

Pozostałe artykuły