Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych

Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych to prawdziwe święto miłośników motoryzacji i starych samochodów. Organizowany jest nieprzerwanie od 32 lat w różnych miejscowościach polskich Beskidów.

Przez kilka lat uczestnicy rajdu spotykali się w Kozubniku koło Porąbki, potem na kilka lat przenieśli się do Szczyrku, Bielska-Białej, a ostatnio do Jaworza. W pierwszym rajdzie, który odbył się w 1977 roku wystartowało 7 załóg. Później liczba uczestników, biorących udział w imprezie, systematycznie rosła. Dość szybko rajd uzyskał także status międzynarodowy, bo w szranki rywalizacji zaczęli stawać uczestnicy z innych krajów: Czechosłowacji, Związku Radzieckiego, Węgier, Austrii, Niemiec, Szwecji i Holandii.

W 2009 roku bazą XXXII Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych był hotel "Meta International" w Szczyrku. Podczas imprezy zabytkowe samochody odwiedziły także Bielsko-Białą, Żywiec oraz Bystrą Śląską. Imprezie towarzyszył cały szereg dodatkowych atrakcji m.in. rozegrany został Konkurs Elegancji, a ulicami Bielska-Białej przejechała kawalkada uczestników rajdu. Na zakończenie, trwającej 3 dni, imprezy odbył się uroczysty Bal Komandorski.

Autor: Ranata Helińska

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
Dziękuje
Kamil Maszewski
2024-02-21 10:19:14
Wspaniały widok!
Krzysztof T.
2024-02-06 17:26:36
piękne
Henryk Piernikarczyk
2024-01-20 21:35:47
Sielski widok - klasyczny polski dworek.
Krzysztof T.
2024-01-10 10:50:24
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości

Pozostałe artykuły