Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Jezioro Solińskie

Galeria: Solina Włącz pokaz slajdów

 
Jezioro Solińskie

Tytuł zdjęcia: Jezioro Solińskie


Autor: Anna B.
Data dodania: 2012-09-17
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 5.00  Ocen: 4  Odsłon: 1595 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Solina
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Schowaj mapę

Solina

Solina jest jedną ze starszych bieszczadzkich miejscowości, wspominają o niej XV-wieczne zapiski. Nazwę zawdzięcza eksploatowanym w pobliżu słonym źródłom. Zasłynęła dzięki wybudowanej na Sanie zaporze, która spiętrzyła wody w największe w Polsce jezioro zaporowe. Wnętrze tamy oraz elektrownię wodną można zwiedzać z przewodnikiem. Historia nie obeszła się jednak bez ofiar - podczas przygotowań do budowy zbiornika zniszczona została zabudowa dawnej wsi oraz cerkiew z 1937 r.

Jezioro Solińskie jest niezwykle malownicze. Ma urozmaiconą linię brzegową z licznymi zatoczkami, a całe jezioro otaczają wzniesienia bieszczadzkiego Pogórza. Przyciąga przede wszystkim miłośników sportów wodnych, w szczególności żeglarstwa, a także osoby lubiące mniej lub bardziej aktywny wypoczynek nad wodą. Ogromną popularnością cieszą się wśród turystów rejsy spacerowym statkiem, dzięki którym jezioro i jego okolice rysują się w całej okazałości.

Wzgórza nad Soliną rzeczywiście są zielone. Sama zaś miejscowość zdecydowanie turystyczna, zatem poszukujący ciszy i ukojenia w otoczeniu przyrody, tych tu nie znajdą.
Ci zaś, którzy preferują buszowanie w pamiątkach czy zajadanie się goframi zrelaksują się, i owszem.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Jezioro Solińskie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Elu i Waldku-dzięki serdeczne za miłe słowa i komentarze:)Jeszcze trochę,a postaram się częściej bywać na PK i odwiedzać Wasze galerie:) Pozdrawiam milutko:)))

Autor: Anna B.   Dodano: 2012-09-20  13:48:27
Samotny biały żagiel:) Piękne miejsce i zdjęcia:) Pozdrawiam serdecznie Aniu:) Mam nadzieję, że teraz już częściej będziesz gościć na PK.

Autor: ElaJ   Dodano: 2012-09-17  17:25:56
rozumiem skąd ta nieobecność. piękne widoki. pozdrawiam

Autor: Waldemar Jan   Dodano: 2012-09-17  17:14:23
Tak Basiu-byłam,podziwiałam piękne Bieszczady i uwieczniłam na zdjęciach:) Masz rację-powietrze i widoki wspaniałe.Nie chciało się stąd wracać...Ale jeszcze wrócę:)Dzięki za odwiedziny,pozdrawiam Cię również cieplutko:-)))

Autor: Anna B.   Dodano: 2012-09-17  11:46:02
Oooo,widzę,że byłaś na Soliną.Piękne widoki,wspaniałe powietrze,cudne fotografie. Cieplutkie i milutkie pozdrowienia dla Ciebie Aniu :))

Autor: Barbara Kapinos   Dodano: 2012-09-17  10:08:58
zobacz wszystkie komentarze w serwisie