Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Solina - przystań Białej Floty

Galeria: Solina Włącz pokaz slajdów

 
Solina - przystań Białej Floty

Tytuł zdjęcia: Solina - przystań Białej Floty


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2009-08-29
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 5.00  Ocen: 1  Odsłon: 12546 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Ośrodek Usług Wodnych "Biała Flota" w Solinie powstał w 1968 roku jako WPT "Bieszczady", a od 1992 roku działa jako OUW "Biała Flota" Jerzy Czerwski. Podstawą działalności ośrodka są rejsy spacerowe po Jeziorze Solińskim, jak również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Ośrodek posiada trzy statki spacerowe "Żubr", "Bieszczady", "Dariusz"; statki są wyposażone w bufety z napojami i słodyczami.
Miejscowość: Solina
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Schowaj mapę

Solina

Solina jest jedną ze starszych bieszczadzkich miejscowości, wspominają o niej XV-wieczne zapiski. Nazwę zawdzięcza eksploatowanym w pobliżu słonym źródłom. Zasłynęła dzięki wybudowanej na Sanie zaporze, która spiętrzyła wody w największe w Polsce jezioro zaporowe. Wnętrze tamy oraz elektrownię wodną można zwiedzać z przewodnikiem. Historia nie obeszła się jednak bez ofiar - podczas przygotowań do budowy zbiornika zniszczona została zabudowa dawnej wsi oraz cerkiew z 1937 r.

Jezioro Solińskie jest niezwykle malownicze. Ma urozmaiconą linię brzegową z licznymi zatoczkami, a całe jezioro otaczają wzniesienia bieszczadzkiego Pogórza. Przyciąga przede wszystkim miłośników sportów wodnych, w szczególności żeglarstwa, a także osoby lubiące mniej lub bardziej aktywny wypoczynek nad wodą. Ogromną popularnością cieszą się wśród turystów rejsy spacerowym statkiem, dzięki którym jezioro i jego okolice rysują się w całej okazałości.

Wzgórza nad Soliną rzeczywiście są zielone. Sama zaś miejscowość zdecydowanie turystyczna, zatem poszukujący ciszy i ukojenia w otoczeniu przyrody, tych tu nie znajdą.
Ci zaś, którzy preferują buszowanie w pamiątkach czy zajadanie się goframi zrelaksują się, i owszem.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Solina - przystań Białej Floty
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych