Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Łabędź na jeziorze Wysokie Brodno

Galeria: Lisa Młyn Włącz pokaz slajdów

 
Łabędź na jeziorze Wysokie Brodno

Tytuł zdjęcia: Łabędź na jeziorze Wysokie Brodno


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2010-01-18
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 4094 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Ze ściśniętym sercem obserwowaliśmy łabędzie zimujące na jeziorze Wysokie Brodno. Była ich szóstka. Trzy młodziki, które najwyraźniej nie zdążyły jeszcze posiąść sztuki latania zanim dopadła je sroga zima i dorosła para z młodym. Ptaki od razu podzieliły się na dwa obozy, które rywalizowały ze sobą o, dostarczane przez ludzi, pożywienie. Prym objął dorosły samiec chroniący, przede wszystkim, swoją rodzinę. Aby nakarmić inne ptaki należało używać przeróżnych forteli, które z jednej strony odciągały uwagę dominującego ptaka, z drugiej strony zachęcały pozostałe łabędzie do zbliżenia się do ludzi.
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Schowaj mapę

Lisa Młyn

Lisa Młyn to maleńka miejscowość położona ok. 10 km na północny wschód od Brodnicy nad jeziorem Wysokie Brodno. Pomimo bliskości dość sporego miasta jest to prawdziwa oaza ciszy i spokoju.

Oprócz trzech domów mieszkalnych i kilku letniskowych, w całości schowanych w zieleni otaczającej jezioro, znajdziemy tu jedynie stary XIX - wieczny młyn wodny, od którego miejscowość wzięła swoją nazwę, przepiękną kapliczkę z Chrystusem Frasobliwym oraz kilka bardzo malowniczych pomostów. Prawdziwą ozdobą miejscowości jest stara, ponad dwustuletnia grusza, zwana "Napoleońską", będąca jedną z najstarszych w Polsce.

Przez miejscowość nie przebiega żadna utwardzona droga, nie ma tu sklepu ani czegokolwiek co mogłoby kojarzyć się z cywilizacją.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Łabędź na jeziorze Wysokie Brodno
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych