Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Domki letniskowe nad jeziorem Wysokie Brodno

Galeria: Lisa Młyn Włącz pokaz slajdów

 
Domki letniskowe nad jeziorem Wysokie Brodno

Tytuł zdjęcia: Domki letniskowe nad jeziorem Wysokie Brodno


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-01-05
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4496 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Wszechobecne domki letniskowe są prawdziwym utrapieniem Pojezierza Brodnickiego. Na szczęście ich kolonie znajdują się tylko przy najbardziej popularnych akwenach regionu, w okolicach Zbiczna, Bachotka, czy południowego krańca jeziora Partęczyny Wielkie. W pozostałych miejscach nieliczne skupiska domków nie szpecą zanadto krajobrazu, tak jak na zdjęciu powyżej przedstawiającym wschodni brzeg jeziora Wysokie Brodno.
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: jeziora i stawy  
Schowaj mapę

Lisa Młyn

Lisa Młyn to maleńka miejscowość położona ok. 10 km na północny wschód od Brodnicy nad jeziorem Wysokie Brodno. Pomimo bliskości dość sporego miasta jest to prawdziwa oaza ciszy i spokoju.

Oprócz trzech domów mieszkalnych i kilku letniskowych, w całości schowanych w zieleni otaczającej jezioro, znajdziemy tu jedynie stary XIX - wieczny młyn wodny, od którego miejscowość wzięła swoją nazwę, przepiękną kapliczkę z Chrystusem Frasobliwym oraz kilka bardzo malowniczych pomostów. Prawdziwą ozdobą miejscowości jest stara, ponad dwustuletnia grusza, zwana "Napoleońską", będąca jedną z najstarszych w Polsce.

Przez miejscowość nie przebiega żadna utwardzona droga, nie ma tu sklepu ani czegokolwiek co mogłoby kojarzyć się z cywilizacją.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Domki letniskowe nad jeziorem Wysokie Brodno
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych