Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Ziewnięcie na dobranoc

Galeria: Lublin Włącz pokaz slajdów

 
Ziewnięcie na dobranoc

Tytuł zdjęcia: Ziewnięcie na dobranoc


Autor: Tomek Kiecana
Data dodania: 2016-10-06
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 921 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Wpisałem Lublin, bo wszystko działo się bardzo blisko mego miasta. Wracałem z uganiania się za ważkami nad brzegiem Bystrzycy kiedy na suchym drzewie wylądował on. Szybkie zdjęcie z ok. 200m, bo może ucieknie. Potem drugie ze 150m, bo napewno ucieknie. Gdy byłem ok. 70m rozstawiłem statyw, wyostrzyłem, wykadrowałemi jak już miałem nacisność guzik na wężyku on zrobił to co widać. Chyba miałem farta:)
Miejscowość: Lublin
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
Tagi: lato przyroda ptaki  
Schowaj mapę

Lublin

Lublin to jedno z najstarszych miejsc osadnictwa w Polsce, znaleziono w nim nawet cmentarzyska z grobowcami sprzed pięciu tysięcy lat. Do dziś w mieście zachowało się więc wiele pamiątek z wielu epok, z przewagą tych, pochodzących z okresu renesansu, a raczej renesansu lubelskiego.

Lublin może poszczycić się piękną Starówką, utkaną z ciasnych uliczek zabudowanych zabytkowymi kamienicami. Ich przeogromna część przetrwała do dziś w niezmienionym kształcie. Na fasadach domów dopatrzymy się nawet przepięknych malowideł i fresków. Jedna z nich ozdobiona została sgraffitowymi medalionami przedstawiającymi znane osobistości związane z Lublinem. Są to m.in. Biernat z Lublina i Jan Kochanowski.

Symbolami miasta są XIV-wieczna Brama Krakowska - przetrwała jako fragment murów obronnych, oraz zamek. Tego zaś początki sięgają XII w. Murowana budowla powstała bowiem nieco później, bo za panowania Kazimierza Wielkiego. Zaczyn pod jej budowę, można rzec, dał powstały w XIII w. donżon, czyli wolno stojąca wieża obronna. Całe szczęście, zachowała się do dziś jako cenny zabytek sztuki romańskiej.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Ziewnięcie na dobranoc
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Piękna chwila. Dobrze Tomku, że tam akurat byłeś z aparatem :)

Autor: Monika Zet   Dodano: 2016-10-11  11:58:19
To się nazywa szczęście chyba?

Autor: Kajetana Snopek   Dodano: 2016-10-06  18:15:27
zobacz wszystkie komentarze w serwisie