Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Trzy kaczki

Galeria: Giżycko Włącz pokaz slajdów

 
Trzy kaczki

Tytuł zdjęcia: Trzy kaczki


Autor: Filarium
Data dodania: 2010-03-29
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.50  Ocen: 2  Odsłon: 3880 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Giżycko
Kraina: Mazury
Województwo: warmińsko-mazurskie
Tagi: jeziora i stawy  
Schowaj mapę

Giżycko

Giżycko jest jednym z najsłynniejszych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Leży nad kilkoma jeziorami, z których największe to Niegocin i Kisajno.

W mieście znajduje się też kilka atrakcji w postaci historycznych budowli. Najsłynniejszym zabytkiem jest XIX-wieczna Twierdza Boyen. Zbudowana na planie gwiazdy stanowiła niegdyś główny punkt systemu obronnego Prus Wschodnich. Dziś za drobną opłatą można przespacerować się wzdłuż jej murów oraz obejrzeć prezentowaną  we wnętrzach stałą ekspozycję prac polskich i światowych artystów-grafików.

Oprócz słynnej twierdzy w Giżycku warto zobaczyć również neogotycką wieżę ciśnień, w której mieści się kawiarnia i punkt widokowy. Do ciekawostek niewątpliwie zalicza się także obrotowy most z 1860 r. wzniesiony na Kanale Łuczańskim łączącym jeziora Kisajno i Niegocin. Most, obsługiwany ręcznie, jest jedną z dwóch takich konstrukcji w Europie, a do tego jedyną czynną. W pobliżu kanału wznoszą się ponadto ruiny, choć to może ze wiele powiedziane, XIV-wiecznego zamku krzyżackiego. Do dzisiejszych czasów zachowało się skrzydło mieszkalne budynku.

Z Giżycka wybrać się można także na wycieczkę do niedalekiego Woliska. Tam to, w Nadleśnictwie Borki, utworzono rezerwat żubrów. Oprócz nich występują w nim rysie, łosie, jelenie, wilki, lisy, dziki i jenoty.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Trzy kaczki
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych