Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Z Wołosatego do Ustrzyk Górnych

Galeria: Ustrzyki Górne Włącz pokaz slajdów

 
Z Wołosatego do Ustrzyk Górnych

Tytuł zdjęcia: Z Wołosatego do Ustrzyk Górnych


Autor: Aleksandra Białas
Data dodania: 2009-05-29
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 1  Odsłon: 5112 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Jakże piękną drogą dojdziemy z Wołosatego do Ustrzyk Górnych. Ścieżką przyrodniczą o nazwie "Salamandra", prezentującą się o majowym poranku niezwykle malowniczo. Zieleń się zieleni, kipi i wibruje...
Miejscowość: Ustrzyki Górne
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Schowaj mapę

Ustrzyki Górne

Malowniczo położone nad potokiem Wołosaty Ustrzyki Górne są maleńką osadą, a zarazem aktywnie działającym ośrodkiem ruchu turystycznego w wysokiej części Bieszczadów nazywanej Gniazdem Tarnicy. Prowadzą stąd jedne z ciekawszych szlaków, m.in. na Tarnicę przez Szeroki Wierch, na Halicz i do Wołosatego, a w drugą stronę na Połoninę Caryńską.

Ustrzyki Górne to tak naprawdę garstka domów, kilka miejsc noclegowych, sklepów, urokliwych knajpek i położony w samym "centrum" przystanek autobusowy. Przybyć tu, to jakby zawitać do innego świata, w którym króluje senna atmosfera i cisza, w ciepłych miesiącach zakłócana wszędobylskim świergotem ptaków.

W Ustrzykach, w chwili wolnej od pieszych wędrówek, warto zwiedzić Muzeum Turystyki Górskiej. Najciekawszą część jego ekspozycji dotyczy historii górskiej turystyki w Karpatach Wschodnich, od Bieszczadów po Czarnohorę. Śladem przeszłości są także resztki mostu kolejki wąskotorowej, które można zobaczyć, wkraczając na czerwony szlak na Połoninę Caryńską.
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Z Wołosatego do Ustrzyk Górnych
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych