Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Bochotnica - jeden z okolicznych wąwozów

Galeria: Lubelszczyzna Włącz pokaz slajdów

 
Bochotnica - jeden z okolicznych wąwozów

Tytuł zdjęcia: Bochotnica - jeden z okolicznych wąwozów


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2008-11-06
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 8788 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Wąwozy w okolicach Bochotnicy w niczym nie ustępują tym najbardziej znanym w pobliżu Kazimierza Dolnego. Moim zdaniem niejednokrotnie nawet je przewyższają - są zupełnie ospustoszałe i przez to mniej "zadeptane" przez turystów. Najładniej jest tutaj wiosną, kiedy do dna wąwozów dociera jeszcze słońce, a zbocza pokrywają się łanami przylaszczek.
Miejscowość: Bochotnica
Kraina: Lubelszczyzna
Województwo: lubelskie
Tagi: drogi wąwozy  
Schowaj mapę

Lubelszczyzna

Lubelszczyzna to ogromna i urozmaicona kraina położona na prawym brzegu Wisły. Jej krajobraz tworzy, przede wszystkim, Wyżyna Lubelska, która zajmuje jej środkową część. Lubelszczyzna obejmuje także część Kotliny Sandomierskiej oraz skrawek Roztocza.

Swoją nazwę zawdzięcza głównemu miastu regionu, którym jest Lublin. Większość terenów Lubelszczyzny to użytki rolnicze. Długie, obłe pagóry pokryte szachownicą pól to charakterystyczny i malowniczy obrazek tej krainy. Na tym tle wyróżniają się okolice Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego, gdzie występuje największe nagromadzenie wąwozów lessowych w Europie (11 km na 1 km kwadratowy). Najbardziej wartościowym przyrodniczo obszarem Lubelszczyzny są, bez wątpienia, Lasy Janowskie, w których znajdują się duże obszary stawów hodowlanych (zwłaszcza w pobliżu Malińca).

Do najciekawszych miejscowości należy zaliczyć sam Lublin, Kazimierz Dolny, Janowiec, uzdrowisko Nałęczów, Kozłówkę oraz Puławy.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych