Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Kościół w Lubiczu Dolnym

Galeria: Pojezierze Chełmińskie Włącz pokaz slajdów

 
Kościół w Lubiczu Dolnym

Tytuł zdjęcia: Kościół w Lubiczu Dolnym


Autor: Lech Kadlec
Data dodania: 2021-02-04
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 1328 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubiczu Dolnym  to świątynia o formach klasycyzujących, wybudowana w 1933 r. na rzucie prostokąta. W grudniu tego samego roku nastąpiło uroczyste poświęcenie świątyni, której wystrój jest bardzo skromny, reprezentowany głównie przez neogotycką chrzcielnicę oraz prospekt organowy. Na zdjęciu: Wejście na teren kościelny od ul. Dworcowej.
Miejscowość: Lubicz
Kraina: Pojezierze Chełmińskie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: kościoły  
Schowaj mapę

Pojezierze Chełmińskie

Płynąca przez centralną Polskę, ze wschodu na zachód, Wisła tuż przed Bydgoszczą niespodziewanie zakręca na północ. Opuszczając w ten sposób Pradolinę Toruńsko-Eberswaldzką wody rzeki wpływają w ciągnącą się aż po Żuławy Dolinę Dolnej Wisły. Odcięta tym sposobem północno-wschodnia część województwa kujawsko-pomorskiego to, należące ongiś do Mazowsza, Pojezierze Chełmińskie.

Północną jego granicą jest rzeka Osa, wschodnią zaś Drwęca. To jeden z najbardziej "utytułowanych" historycznie regionów w Polsce. Wystarczy wspomnieć o położonych na jego obszarze miastach, takich jak: Toruń, Chełmno, Grudziądz czy Chełmża.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych