Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Galeria: CisnaWłącz pokaz slajdów

W trakcie kuchennych rewolucji
Poranek
Bar Siekierezada.
Bar Siekierezada.
Cisna
Cisna
Cisna
Cisna
Cisna
Cisna
Cisna
Cisna
Cisna
Cisna
Bieszczadzka Kolejka Leśna - okolice Cisnej
Siekierezada w Cisnej.
Cisna - kapliczka pamięci Tych Co Byli Legendą Gór Bieszczady
Cisna - most na Solince
Cisna bard Szociński gra w szachy z przygodnym partnerem
okolice Cisnej
Cisna, podkarpackie - Artykuły / Felietony
Bieszczady. Zagórz, Cisna, Komańcza

Bieszczady. Zagórz, Cisna, Komańcza

Rozdarta sukienka pogodnego nieba i wymykające się jego błękitowi halki burzowych chmur. W jednej chwili może się zmienić oblicze bieszczadzkiego nieba z dobrotliwego w demoniczne. Bogactwo kolorów na niebie, orgia kolorów na ziemi: soczysta zieleń dojrzewającej wiosny, rudziejące późne lato, krwawa przejrzała jesień, senna biel pierwszej zimy ...

 
Artykuł dodano: 2022-08-17 | Autor: Marta Jóźwiak
czytaj dalej
 
Cisna

Cisna

miejscowość

Cisna jest sporą osadą położoną w dolinie Solinki i jednym z bardziej znanych ośrodków ruchu turystycznego w Bieszczadach. Jej powstanie datuje się na XVI w. Co ciekawe, przez pewien czas należała do rodziny Fredrów, odwiedził ją nawet sam autor "Ślubów panieńskich", Aleksander.

Wieś przyciąga dziś przede wszystkim dogodnym położeniem  - wyrusza stąd wiele pieszych szlaków: w pasmo Wysokiego Działu, graniczne i Łopiennika, a także w masyw Hyrlatej i Rosochy. Z Cisnej zdobędziemy dwa bieszczadzkie szczyty – Jasło i Wołosań.

Tutaj także swój przystanek ma kolejka wąskotorowa, sunąca na trasie z Majdanu, niegdysiejszego przysiółka Cisnej, do Przysłupu. Podróż nią jest jedną z największych atrakcji w Bieszczadach.