Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Bukowina Tatrzańska. Panorama Tatr

Bukowina Tatrzańska jest jedną z najwyżej położonych wsi w Polsce (800-1000 m n.p.m.). Takie usytuowanie czyni ją jednocześnie jedną z najbardziej malowniczych i "widokowych" miejscowości polskiego Podtatrza i polskich gór w ogóle.

Bukowina słynie z przepięknych widoków na Tatry, zwłaszcza z polany Głodówka (1150 m n.p.m.) położonej przy drodze do Morskiego Oka. Widok stamtąd zaliczany jest do najpiękniejszych górskich widoków w Europie.

Panorama Tatr z Głodówki

Panorama Tatr z Głodówki


Bukowina Tatrzańska to także doskonały ośrodek sportów zimowych, choć w ostatnich latach ustępuje nieco pola sąsiedniej Białce. We wsi znajduje się wiele pięknych willi podhalańskich oferujących pokoje do wynajęcia, są też liczne pensjonaty i domy wczasowe. Podczas sezonu zimowego działa ponad 20 wyciągów narciarskich, z których wiele obsługuje oświetlone stoki. Podobnie, jak Białka, Bukowina Tatrzańska idealnie nadaje się do wypoczynku z małymi dziećmi.

Droga na Łysą Polanę. Głodówka

 Droga na Łysą Polanę. Głodówka


Oprócz walorów stricte krajobrazowych Bukowina Tatrzańska posiada także wiele  przykładów ciekawego budownictwa drewnianego.

Od niedawna Bukowina Tatrzańska może poszczycić się także dość niecodzienną, jak na polskie warunki, atrakcją, a mianowicie basenami termalnymi. Termy bukowiańskie obejmują 12 basenów: 6 wewnętrznych i 6 zewnętrznych, w których temperatura wody  utrzymuje się w granicach 28-36°C. To największy na Podhalu tego typu obiekt i jednocześnie jeden z najnowocześniejszych w Europie.

 

Autor: Szymon Narożniak

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Dzięki za ciekawy felieton i piękne zdjęcia Tatr:))) Fakt,z Bukowiny Tatrzańskiej,a zwłaszcza z Głodówki panoramy Tatr to cud natury!:)))

Autor: Halina  & nbsp;Dodano: 2011-04-03  15:58:36
Piekne zdjęcia i ciekawa treść!

Autor: Szymon01  & nbsp;Dodano: 2011-04-02  18:34:59

Teraz zwiedzasz

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości

Tatry

Tatry
Magia poranka
Lasery
Lasery