Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Korbielów. Po prostu Pilsko

Korbielów to jeden z najlepszych w Polsce ośrodków narciarskich. Posiada dobrze rozwinięty system wyciągów i tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, które łączą tę miejscowość z Pilskiem, drugimi co do wysokości szczytem Beskidów.

Ta piękna i monumentalna góra stanowi o popularności Korbielowa. O każdej porze roku przyciąga rzesze turystów spragnionych pięknych widoków.

Panorama z wystającego ponad 200 m nad okoliczne góry szczytu jest doprawdy imponująca. Tatry i Mała Fatra oglądane z Pilska to jeden z najpiękniejszych i najbardziej niezapomnianych widoków w polskich górach.

Poza tym... Blisko 20 km tras narciarskich, 10 wyciągów, jedna z dwóch najdłuższych tras zjazdowych w Polsce, słynna „czarna trasa" z Miziowej, śnieg od listopada do maja, imponująca różnica poziomów wzniesień pomiędzy najwyżej i najniżej położonymi partiami tras (770 m), "unikatowy" w Polsce system magnetycznych kart...

Narciarzy chyba nie trzeba więcej przekonywać. Choć nie będzie miał racji ten, który uzna po powyższym opisie, że Korbielów po prostu nie ma wad. Do minusów zdecydowanie należy zaliczyć tutejsze zaplecze gastronomiczne.

Lokali co prawda jest w bród, jednak są zupełnie bezstylowe, zadymione, tłoczne, a jedzenie jest co najmniej takie sobie. No i trochę żal, że ta jedna z najpiękniejszych polskich wsi w tej części Beskidów zatraciła już zupełnie swój charakter, a przeważająca niegdyś drewniana zabudowa jest w zdecydowanym zaniku.

Autor: Szymon Narożniak

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
*****
henkosz
2022-09-27 09:40:05
*****
henkosz
2022-09-26 12:20:47
*****
henkosz
2022-09-26 12:14:46
*****
henkosz
2022-09-26 12:13:55
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości