Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Czym kierować się, wybierając samochód z wypożyczalni?

Chociaż na rynku funkcjonuje wiele wypożyczalni, wybór właściwej może przysporzyć problemów. Często popełnianym błędem jest poszukiwanie najtańszych usług – nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie. Dlaczego? Czym zatem kierować się, wybierając auto i na co zwrócić uwagę?

Gdzie wypożyczyć auto?

Większość wypożyczalni dysponuje autami znajdującymi się w doskonałym stanie technicznym, a ceny są porównywalne. Poszukując samochodu, warto zdecydować się na profesjonalną firmę z doświadczeniem i dużą flotą pojazdów. Nie tylko mamy wtedy większy wybór modeli samochodów, ale także w przypadku awarii możemy liczyć na szybką pomoc. W sieci znajdziemy opinie dotychczasowych klientów – mogą nam one pomóc dokonać wyboru.

Chcąc podróżować komfortowo, najwygodniej jest dokonać rezerwacji online. Mamy wtedy pewność, że po dotarciu do celu, wybrane auto będzie na nas oczekiwało we wskazanym miejscu. Nie wszystkie wypożyczalnie umożliwiają rezerwację przez Internet. Gdy zamierzamy dużo podróżować, warto wybrać taką, która nie ma w umowie limitu kilometrów. Kolejnym, ważnym aspektem jest możliwość podstawienia samochodu w dowolne miejsce. Gdy przylatujemy na lotnisko, nie chcemy tracić czasu na dojazd do wypożyczalni – wygodniej, jeśli będzie czekał on na nas na miejscu.

Koszt wynajmu

Umowa wynajmu powinna jasno określać warunki oraz całkowity koszt wynajmu. Powinien on być znany już w momencie rezerwacji. Wiele wypożyczalni wymaga zabezpieczenia kaucji na karcie kredytowej. To powoduje, że musimy zabezpieczyć większą kwotę na wynajem.

Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku ma przejrzystą ofertę cenową, nie wymaga kaucji. Nie ma też limitu kilometrów – to ważne, gdyż taki zapis w umowie sprawia, że po przekroczeniu limitu opłata wzrasta. Jeżeli auto objęte jest wyłącznie ubezpieczeniem OC, sami musimy wykupić AC, by móc bezpiecznie podróżować. Należy zwrócić uwagę na wszystkie zapisy w umowie dotyczące kar umownych. Pomimo niskiej ceny wynajmu mogą one znacząco podnieść koszt całkowity. Umowa powinna być sformułowana jasno, bez ukrytych kruczków prawnych.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Wszystkie warunki wynajmu zawarte są w umowie. Za ich przekroczenie możemy zostać obciążeni karą i dodatkowymi kosztami. Większość firm nie zezwala na przewóz zwierząt w samochodach czy palenie papierosów. Wyjazd wypożyczonym samochodem za granicę musi zostać zgłoszony w wypożyczalni. Może ona nie wyrazić zgody lub wymagać wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Auto otrzymujemy zatankowane i czyste, musimy je więc oddać w identycznym stanie. Nie spóźniamy się, lecz odstawiamy je przed upływem czasu ustalonego w umowie. Więcej informacji na temat wynajmu znajdziemy w artykule: „Wypożyczenie samochodu w Gdańsku – o czym należy pamiętać?”.

Wybierając auto z wypożyczalni, zawsze należy sprawdzić warunki wynajmu. Nie warto kierować się wyłącznie niską ceną. Niejasno skonstruowana umowa, czy ukryte koszty powinny wzbudzić naszą czujność i zachęcić do poszukiwania korzystniejszej oferty.

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
:)
LukaszM
2023-09-16 19:50:39
:)
LukaszM
2023-09-16 19:50:26
:)
LukaszM
2023-09-16 19:50:12
Piękne!
LukaszM
2023-09-16 19:50:01
:)
LukaszM
2023-09-16 19:49:41
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości