Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Damska bielizna termoaktywna – przegląd jesiennej odzieży nie tylko w góry

Nie tylko taternicy, ale również osoby aktywne fizycznie korzystają często z bielizny termoaktywnej, dzięki czemu nie przegrzewają swojego organizmu i chronią go przed przeziębieniem. Poza niezaprzeczalnymi walorami zdrowotnymi, bielizna termoaktywna jest również bardzo estetyczna, miękka i miła w dotyku. Dlaczego jeszcze warto ją mieć?

Właściwości bielizny termoaktywnej

Niezwykle cenną właściwością bielizny termoaktywnej jest zachowanie odpowiedniej równowagi termicznej i wodnej między skórą człowieka a środowiskiem zewnętrznym. Dzięki niej ciało nie ulega wychłodzeniu, ani przegrzaniu – nawet w ekstremalnych warunkach, a skóra jest zawsze sucha i wolna od przykrego zapachu potu. Pozwala to znacząco podnieść komfort podczas jazdy na rowerze, wyczerpujących wędrówek po górach, czy uprawiania joggingu. Bielizna ta jest miękka i miła w dotyku – podobnie, jak ta zwykła, noszona na co dzień, pod wierzchnią odzieżą.

 Damska bielizna termoaktywna – przegląd jesiennej odzieży nie tylko w góry


Dzięki temu, że bielizna termoaktywna szybciej odparowuje wilgoć, niż ją absorbuje, zapewnia suchość przylegającej do niej skóry. Dzięki temu tworzy się wokół niej cienka warstwa ogrzanego przez ciało powietrza, co stwarza wrażenie komfortu cieplnego.

Czym kierować się przy zakupie?

Odzież termoaktywna stanowi drugą skórę i dlatego powinna być idealnie dopasowana. Przy zakupie należy starannie dobrać rozmiar, dzięki czemu elastyczna bielizna będzie przylegać do ciała, co zapewni doskonały transfer wilgoci na zewnątrz. Należy również odpowiednio dobrać rodzaj i grubość kompletu do warunków (temperatury zewnętrznej i planowanej intensywności naszej aktywności), w których będzie użytkowana. Na przykład, jeśli bieliznę będziemy używać w zimne dni, należy wybrać serię WARM lub X-WARM. Seria LIGHT oraz COOL nadaje się do użytkowania przez cały rok.

Gdzie najlepiej zaopatrywać się w bieliznę termoaktywną?

Na rynku funkcjonuje wiele sklepów turystycznych, w których można znaleźć dobrej jakości bieliznę termoaktywną. Sklep Jack-Wolfskin.pl oferuje wysokiej jakości koszulki oraz getry i legginsy. Koszulki oddychające mogą być z krótkim lub długim rękawem, zależnie od pory roku i warunków pogodowych. Dzięki odpowiedniemu odprowadzeniu wilgoci podczas wysiłku fizycznego oraz regulacji temperatury ciała zapewniają one komfort na każdej wyprawie.

 Damska bielizna termoaktywna – przegląd jesiennej odzieży nie tylko w góry


Na szczególną uwagę zasługuje seria HOLLOW RANGE LONGSLEEVE (produkowana na bazie lekkich, ocieplanych włókien rurkowych), dedykowana na zimowe i poranne treningi oraz HOLLOW JERSEY Q.M.C. S. FRESH z wysoką ochroną UV, która w naturalny sposób ogranicza rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu.

 Damska bielizna termoaktywna – przegląd jesiennej odzieży nie tylko w góry


SKY RANGE T zapewnia odpowiedni komfort cieplny podczas zimowych wędrówek oraz zabawy na sankach i łyżwach (przewiewna dzianina siatkowa wyjątkowo dobrze izoluje skórę przed wilgocią i zapewnia świeżość przez cały dzień). Getry oraz legginsy dbają o nogi i stanowią ochronę przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Szczególnie istotne jest skuteczne odprowadzanie potu z miejsc wokół pachwin oraz pod dołami kolanowymi, a także zabezpieczanie stawów kolanowych przed wyziębieniem. Na szczególną uwagę zasługują legginsy STARRY NIGHT TIGHTS oraz ATHLETIC CLOUD TIGHTS WMN, które dzięki zastosowaniu techniki ACROBAT CUT oraz ULTRA DYNAMIC nie krępują ruchów i ograniczają powstawanie potu. Technologia ULTRA DYNAMIC Q.M.C. S.FRESH zapewnia doskonałą regulację wilgoci i uczucie świeżości.

 Damska bielizna termoaktywna – przegląd jesiennej odzieży nie tylko w góry


Bieliznę termoaktywną warto kupować w markowych sklepach, jak np. wspomniany już Jack Wolfskin, Brubeck, Milo, Kwark, czy Fjord Nansen, co daje gwarancję jej skuteczności. Sklep turystyczny e-Horyzont.pl zawiera bogatą ofertę tych marek.

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
Dziękuje
Kamil Maszewski
2024-02-21 10:19:14
Wspaniały widok!
Krzysztof T.
2024-02-06 17:26:36
piękne
Henryk Piernikarczyk
2024-01-20 21:35:47
Sielski widok - klasyczny polski dworek.
Krzysztof T.
2024-01-10 10:50:24
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości