Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Sprawdzone miejsca w Wiśle na majówkę z dziećmi

Piękne krajobrazy i bogata oferta turystyczna to wystarczające powody, aby zaplanować rodzinny pobyt w Wiśle. Beskidzkie miasteczko będzie idealnym wyborem dla poszukujących wytchnienia od miejskiego zgiełku. Polecamy kilka miejsc w Wiśle, które sprawdzą się na udaną majówkę dla całej rodziny.

Jezioro Czerniańskie

U podnóża Baraniej Góry znajduje się Jezioro Czerniańskie. Jest to zbiornik retencyjny i rezerwat przyrody, więc niestety brakuje w jego pobliżu typowej infrastruktury turystycznej. Jednak piękny widok na okoliczne pasma górskie wszystko rekompensuje. Malownicze położenie akwenu oraz rozciągający się wokół brzegu las świerkowy sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na spacer albo wycieczkę rowerową. Warto wybrać się nad wodospad na Wisełce i zobaczyć znajdujący się nieopodal Zameczek Prezydenta RP. Rezydencja wybudowana w okresie międzywojennym jest udostępniona dla zwiedzających.

Dolina Białej Wisełki

Urokliwa dolina jest znanym miejscem spacerów dla całej rodziny. Biała Wisełka to potok wzdłuż którego biegnie droga asfaltowa oraz niebieski szlak prowadzący na Baranią Górę. Spacerując można podziwiać otaczającą przyrodę i cieszyć się słońcem, którego przy sprzyjającej pogodzie w dolinie nie brakuje. Widoczne po drodze warstwy skalne i liczne progi rzeczne będą nie lada gratką dla najmłodszych. Pięknym zwieńczeniem wycieczki są Kaskady Rodła, czyli zespół wodospadów tworzących jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Beskidach.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza

Każdy fan skoków narciarskich wie, że Wisła to rodzinne miasteczko Adama Małysza, najsłynniejszego w Polsce skoczka. Dzięki swoim sportowym sukcesom, przyczynił się do modernizacji skoczni narciarskiej w Wiśle Malince, którą nazwano jego imieniem Dzisiaj odbywają się tam międzynarodowe zawody, a skoczkowie z całego świata przyjeżdżają do Wisły na treningi. Jest to także ciekawa atrakcja turystyczna. Odwiedzający mogą wjechać na samą górę wyciągiem krzesełkowym i przekonać się na własne oczy, z jakiej wysokości startują zawodnicy.

Przygoda Park

Dla małych i dużych miłośników ekstremalnych przeżyć, park linowy w Wiśle będzie świetną rozrywką. Przygoda Park był pierwszym tego typu miejscem w Polsce. Dla śmiałków przygotowano 4 trasy dostosowane pod względem stopnia trudności. Organizatorzy zapewniają opiekę profesjonalnych instruktorów i sprawdzony sprzęt. Po pełnym emocji dniu można posilić się w pobliskiej restauracji, a nawet zarezerwować nocleg w willi należącej do gospodarzy. Gdyby jednak wszystko było zarezerwowane, zawsze można znaleźć nocleg w Wiśle na Noclegowo.pl, gdzie po dodaniu ogłoszenia właściciele z wolnymi pokojami zgłoszą się sami.

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
:)
LukaszM
2023-09-16 19:50:39
:)
LukaszM
2023-09-16 19:50:26
:)
LukaszM
2023-09-16 19:50:12
Piękne!
LukaszM
2023-09-16 19:50:01
:)
LukaszM
2023-09-16 19:49:41
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości