Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Pomysł na zwiedzanie Wrocławia z dziećmi

Wrocław to miasto magiczne, pełne zabytków, uroczych uliczek, pięknych kamienic i bogatej historii. To wszystko spowodowało, że postanowiły zamieszkać tu krasnoludki. Każde dziecko uwielbia ich szukać! Dobrym pomysłem na zwiedzania miasta jest spacer tropem krasnali. Jednak we Wrocławiu krasnali jest tak dużo, że szukanie każdego staje się męczące, a to co najważniejsze - w pogoni za krasnalami kompletnie pomija się zabytki i miejsca warte zobaczenia.

Co więc zrobić, gdy i takie zwiedzanie miasta staje się zawodne? Aby cała rodzina świetnie się bawiła i sporo dowiedziała o Wrocławiu warto wybrać się na wycieczkę z Niezbędnikiem Poszukiwacza Przygód. Niezbędnik to gotowiec na rodzinną przygodę! Dzieci i rodzice zamienią się w Superposzukiwaczy Przygód i ruszą na Tajną Misję, jaką jest pomoc krasnalom w organizacji urodzin dla Papy Krasnala. Ale łatwo nie będzie, bowiem przeszkadzać w tym będzie krasnal Wredzioch, który przybył z innego miasta. Sprawa jest bardzo poważna, bo zostało mało czasu, a krasnale z natury są bardzo uparte i ciężko im idzie się dogadać. Czy Wasza rodzinka podejmie się zorganizowania przyjęcia- niespodzianki? Konieczne będzie odwiedzenie miejsc oznaczonych jako Punkty Akcji. Przy każdym wartym uwagi zabytku czekać na Was będzie krasnoludek, który w Niezbędniku ma dla Was zadanie do wykonania, szyfr do złamania lub wskazówkę do odnalezienia.

 Pomysł na zwiedzanie Wrocławia z dziećmi


Wrocław

Trasa jest tak ułożona, by rodziny mogły zwiedzić najważniejsze wrocławskie zabytki, które znajdują się blisko siebie w sercu miasta. Tajna Misja prowadzi Was między innymi przy Parku Staromiejskim, Teatrze Lalek, Operze Wrocławskiej, Rynku, Pręgierzu, Placu Solnym, Kamieniczkach Jasiu i Małgosi, na Jatkach czy przy Sukiennicach. Niezbędnik pełen jest ciekawostek o mieście, które zainteresują również dorosłych. Podane są oczywiście w odpowiedni sposób, tak by dziecko uważało je za wskazówki do wykonania zadania, a związane są z danym miejscem i jego historią.

 Pomysł na zwiedzanie Wrocławia z dziećmi


Niezbędniki

Niezbędnik możecie wręczyć dzieciom, by same próbowały wykonać Tajną Misję, a Wy w tym czasie odsapniecie i będziecie cieszyć się zwiedzaniem miasta bez marudzenia. My jednak gorąco zachęcamy, by do zabawy włączyli się również rodzice. Bowiem Niezbędniki to gotowce na rodzinną przygodę! Wyobraźcie sobie - cała Wasza rodzina staje się super bohaterami i ruszacie na arcyniebezpieczną wyprawę. Musicie współpracować, razem łamać szyfry, szukać wskazówek i wypatrywać Wredziocha. Gwarantujemy, że przeżyjecie niesamowite chwile i świetnie spędzicie czas ze swoimi dziećmi. A o to przecież chodzi w rodzinnych wycieczkach!

 Pomysł na zwiedzanie Wrocławia z dziećmi


"Niezbędnik Poszukiwacza Przygód. Wrocław. Impreza u krasnali" to kolorowy przewodnik w formie komiksu, pełen zdjęć, humoru i dobrej zabawy. Dla wygody małego Superposzukiwacza Przygód oprawiony w spiralę, by łatwiej było notować odszyfrowane wskazówki. Zabierzcie więc rodzinkę, długopis, wygodne buty i dobry humor! O resztę zadba Niezbędnik. Więcej o Niezbędnikach i pomysłach na fajne zwiedzanie przeczytacie na www.globtroterek.com.

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
Dziękuje
Kamil Maszewski
2024-02-21 10:19:14
Wspaniały widok!
Krzysztof T.
2024-02-06 17:26:36
piękne
Henryk Piernikarczyk
2024-01-20 21:35:47
Sielski widok - klasyczny polski dworek.
Krzysztof T.
2024-01-10 10:50:24
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości