Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Spływy kajakowe - gdzie się wybrać?

Krutynia zapewnia wspaniałe widoki oraz niezapomniane przeżycia dla wszystkich miłośników natury, wody i kajakarstwa.

W ciągu ostatnich lat spływy kajakowe stały się bardzo popularnym sposobem spędzania wolnego czasu. Korzystają z tej formy ludzie w różnym wieku, przyjaciele, rodzina, miłośnicy aktywnego wypoczynku i kontaktu z naturą oraz amatorzy sportów wodnych. W spływach chętnie biorą udział zawodowcy, ale i laicy, którzy pragną spróbować czegoś nowego. Dokąd się udać w poszukiwaniu wyjątkowej przygody?

Spływ rzeką Krutynią

Krutynia jest jednym z najbardziej urokliwych szlaków kajakowych w Europie. Oferuje bujne lasy, a także liczne rezerwaty przyrody i jeziora, które urozmaicają widoki na trasie, pozwalając przy tym na różnorodne rozrywki. Jest to jeden z powodów, dla których Krutynia polecana jest wszystkim początkującym. Wielu z nich staje się dzięki niej wiernymi fanami tego rodzaju rozrywki. Trasa bierze początek w miejscowości Sorkwity - pomiędzy Biskupcem, a Mrągowem. Biegnie przez Puszczę Piską, Mazurski Park Krajobrazowy, Rezerwat Zakręt, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz Rezerwat im. M. Wańkowicza. Są to miejsca, które powinien zobaczyć każdy miłośnik przyrody.

Szczegółowy opis trasy oraz mapę znajdziesz na https://www.splywy.pl/krutynia/. Jeżeli masz jakieś pytania, wątpliwości lub po prostu chcesz dokonać rezerwacji, skorzystaj z umieszczonego tam adresu mailowego, numeru telefonu lub formularza kontaktowego. Uzyskasz profesjonalną poradę, która pomoże Ci podjąć decyzję.

Szlak kajakowy dla początkujących

Cała trasa ciągnie się ponad 100 km i przebycie jej od początku do końca zajmuje ok. 8 dni. Możliwe jest jednak również wybranie opcji spływu weekendowego lub jednodniowego. To doskonała propozycja dla tych, którzy będą to robić po raz pierwszy. Warto zwrócić uwagę, że baza noclegowa nad Krutynią jest bardzo dogodna. Pola namiotowe, stanice PTTK oraz gospodarstwa agroturystyczne zapewnią nocleg każdemu. Osoby pragnące poczuć się jak Robinson, mają nawet możliwość przenocowania na bezludnej wyspie. Również liczne sklepy oraz punkty gastronomiczne dają poczucie komfortu. Aby wziąć udział w spływie, nie musisz mieć żadnego własnego sprzętu. Wszystko, czego potrzebujesz wypożyczysz na miejscu.

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości