Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Wyjątkowe plenery w Karpaczu - noclegi, atrakcje i wycieczki

Malownicze krajobrazy miasteczka otoczonego górami to widok na stolicę Sudetów Zachodnich - Karpacz. Ta niewielka miejscowość dzięki licznym atrakcjom o każdej porze roku przyciąga chcących zaznać wytchnienia turystów.

Miasto ukryte wśród gór

Droga do Karpacza wiedzie wśród lasów i licznych wzniesień. Przyroda wokół o każdej porze roku zachwyca, w końcu jest to Karkonoski Park Narodowy o powierzchni blisko 6000 ha. Możesz się przenieść w inny, magiczny świat, gdy słońce maluje plamy światła poprzez korony drzew albo odbija się jaskrawo od śnieżnych zasp.

Dolnośląska miejscowość wypoczynkowa - Karpacz leży w paśmie Karkonoszy, w dolinie rzeki Łomnicy, u stóp góry Śnieżki. Okolica jest atrakcyjna praktycznie o każdej porze roku, wytrawne oko fotografa znajdzie urokliwe zakątki bez względu na pogodę. Wielopokoleniowe tradycje, ludzie gór, budowle pamiętające zamierzchłe czasy, a także same krajobrazy to niezwykle dobry materiał na wyjątkowe fotografie. Urok miasteczka - górskiego kurortu podkreśla plątanina uliczek na zboczach gór oraz liczące nawet sto lat wille i pensjonaty, oferujące obok nowoczesnych hoteli bardziej tradycyjne noclegi w Karpaczu. Wyprawa do tego miejsca z pewnością dostarczy ci wyjątkowych wrażeń.

Zimowe uroki Karpacza

Pobyt w Karpaczu zimą to najczęściej aktywny wypoczynek. Jeżeli szaleństwo na białym puchu to także twoja pasja, to liczne stoki narciarskie o różnym poziomie trudności, a także wygodne wyciągi zadowolą cię z całą pewnością. Narciarze biegowi także znajdą dobrze przygotowane trasy. Skocznia narciarska umożliwi ci zetknięcie się ze sportem zimowym w ekstremalnym wydaniu. Dynamiczna fotografia sportowa zarówno tam, jak i na stokach sprawdzi się idealnie.

Jeżeli jesteś wielbicielem natury, to docenisz przepiękne zimowe wodospady, jak i zbiorniki wodne w okolicy. Po drodze możesz także odwiedzić interesujące muzeum sportu i turystyki, przenoszące w ubiegłe stulecie sportowych dokonań. Wyjątkowa zabudowa Karpacza zyskuje klimatyczny charakter przykryta białym puchem, miejsc do robienia fotograficznych laurek nie brakuje.

Jeżeli lubisz wyzwania, z pewnością nie ominiesz Śnieżki zimą, gdzie obserwatorium skute lodem, z wyglądem rodem z filmów science-fiction, przyciąga niejednego fotografa. Pamiętaj jednak, że ta atrakcja dedykowana jest tylko dobrze wyposażonym i doświadczonym w zimowych podejściach turystom. Po śnieżnym wysiłku możesz skorzystać z relaksującej kąpieli czy zabiegów w centrum rekreacji albo aquaparku.

Spędź lato w Karkonoszach

Wiosna pełna budzącego się życia, słoneczne lato i złota polska jesień to również niezwykle plastyczne pory roku dla fotografów odwiedzających zachodnią część Sudetów. Przyjedź do Karpacza, a otworzą się przed tobą uroki tej wyjątkowej części gór. Piesze wędrówki szlakami o zróżnicowanej trudności wśród lasów, strumieni i wodospadów pozwolą ci na uchwycenie przyrody w najczystszej formie na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Wyjątkowy urok drobnych jezior polodowcowych w otoczeniu zieleni, magia spadającej wody z wodospadów sztucznych zbiorników wodnych sięgających historią początków XX wieku na rzece Łomnicy - znalezienie własnego wyjątkowego miejsca w okolicy nie nastręczy ci trudności.

Jeżeli wolisz tereny bardziej miejskie, ciekawą architekturę i ludzi, spędź kilka dni w samym miasteczku. Powstało ono z połączenia czterech osad na przestrzeni wieków, dzięki czemu miasto stanowi niezwykle malowniczą przestrzeń.

Niezwykłe budynki Karpacza

Wyjątkowo atrakcyjnym punktem miasteczka jest kościół Wang, którego historia sięga XII wieku. Budynek pochodzi z Norwegii. Wybudowany został na wzór łodzi wikingów, co więcej - nie użyto do tego ani jednego gwoździa. Znaleźć w nim możesz elementy pisma runicznego, a także oryginalne ornamenty, które dla fotografa sztuki będą nie lada gratką. Z miejscowości Vang kościół został przeniesiony w wieku XIX.

Niezwykłe, choć zdecydowanie nowsze elementy architektury spotkać możesz także na szczycie wspomnianej już Śnieżki - najwyższej góry pasma. Po pokonaniu skalistych ścieżek oku obiektywu aparatu ukazuje się niemalże kosmiczny budynek, w którym mieści się między innymi obserwatorium wysokogórskie IMGW. Aby poznać wszystkie zakątki warte odwiedzenia w Karpaczu i Karkonoszach, musisz spędzić tam niejedną noc. Znajdź wygodne noclegi w Karpaczu, aby stanowiły dobrą bazę wypadową na cały pobyt.

Gdzie szukać dobrych noclegów?

Karpacz to niewielkie miasteczko liczące niespełna pięć tysięcy stałych mieszkańców. Dysponuje natomiast według różnych danych nawet trzynastoma tysiącami miejsc noclegowych. Jeśli chcesz znaleźć wolne terminy noclegów w Karpaczu w sezonie turystycznym czy podczas Festiwalu Ducha Gór, skorzystaj ze sprawdzonych źródeł. Wyszukiwarka oferuje szeroki wybór hoteli, rezydencji, willi, pensjonatów i apartamentów. Nowoczesne budynki, jak i pachnące historią miejsca stworzą idealne warunki zarówno do odpoczynku, jak i pracy twórczej. Wyniki możesz filtrować po pożądanych cechach, udogodnieniach dla dzieci czy możliwości przyjazdu z futrzanym pupilem. Zaplanuj swój wyjazd wcześniej, dokonując rezerwacji w wybranej lokalizacji najbardziej odpowiadającej twoim potrzebom.

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
Dziękuje
Kamil Maszewski
2024-02-21 10:19:14
Wspaniały widok!
Krzysztof T.
2024-02-06 17:26:36
piękne
Henryk Piernikarczyk
2024-01-20 21:35:47
Sielski widok - klasyczny polski dworek.
Krzysztof T.
2024-01-10 10:50:24
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości