Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Gdzie wypocząć zimą w Polsce?

Planujesz spędzić zimę w Polsce i zastanawiasz się, dokąd się wybrać? Planowanie urlopu to wbrew pozorom trudne zadanie, bo ilu towarzyszy wyjazdu, tyle zdań i oczekiwań. W Polsce jednak jest w czym wybierać, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Karpacz

Karpacz to wymarzone miejsce na zimowy urlop i powie to każdy, kto, choć przynajmniej raz miał okazję odpoczywać w tym miejscu. Warto jednak nastawić się na stosunkowo wysokie ceny, jeśli jednak nasz urlopowy budżet wyczerpie się szybciej niż zakładaliśmy, zawsze można skorzystać z pożyczki online (poznaj pewną i korzystną ofertę). Karpacz w czasie całego sezonu zimowego jest jedną z miejscowości najczęściej wybieranych przez miłośników nart i snowboardu. Nic w tym dziwnego, w końcu dysponuje nie tylko dobrze przygotowanym kompleksem narciarskim Śnieżka, ale też kilkunastoma innymi stokami o różnej długości. Jazda na nartach to jednak nie wszystko. Panują tam równie dobre warunki do uprawiania mniej popularnych sportów zimowych. Zamiast nart można wybrać łyżwy, alpejski tor bobslejowy lub skorzystać ze ścieżki saneczkowej. Dla osób mniej aktywnych sportowo do dyspozycji pozostaje sporo urozmaiconych szlaków turystycznych po szczytach Karkonoszy.

Zakopane

Zakopanego nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez cały rok tłumy turystów szukają wytchnienia pod szczytami pięknych Tatr. W Zakopanem jest co zwiedzać przez cały rok, a zimą atrakcji tylko przybywa – nie bez powodu Zakopane nazywa się zimową stolicą Polski. Ze stolicą miasto łączą również ceny. Z racji dużej liczby turystów, noclegi oraz atrakcje są jedne z najdroższych w całym kraju. W sytuacji, gdy nasz budżet okaże się za mały, możemy skorzystać z szybkiej pożyczki online. Jeśli szukamy ciszy i spokoju to możemy wjechać kolejką na Kasprowy Wierch lub Gubałówkę.

Miłośnicy mocniejszych wrażeń mają do dyspozycji jazdę skuterem śnieżnym lub psim zaprzęgiem. Jazda na łyżwach czy kuligi z pochodniami to kolejne atrakcje dla osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu, jednak w trochę spokojniejszy sposób. Gdy aura nie dopisze, warto wybrać się do zakopiańskiego Aquaparku lub skorzystać z okazałego zaplecza gastronomicznego. W całym mieście znajdziemy kilkadziesiąt karczm i restauracji.

Wiele możliwości

Zima w Polsce bywa surowa i mroźna, ale również piękna. Warto więc wykorzystać ten czas na odkrywanie nowych malowniczych zakątków naszego kraju. Wybór jest ogromny, a przedstawione w artykule propozycje to tylko najbardziej znane zimowe kurorty. Przed wybraniem miejsca wypoczynku warto zorientować się jaką kwotę możemy przeznaczyć na zimowy wypoczynek. W razie braku wolnej gotówki, urlopowy budżet możemy podreperować korzystając z pożyczki online. Należy jednak pamiętać, aby po powrocie z wypoczynku terminowo spłacić swoje zobowiązanie.

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
bdb
JeGo
2023-06-08 13:31:11
Fajne
JeGo
2023-06-06 18:12:59
Piękna willa i ciekawa historia
JeGo
2023-06-06 18:10:33
SUPER
JeGo
2023-06-04 17:23:26
Malownicza droga
JeGo
2023-06-03 15:39:05
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości