Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Czy ferie nad morzem to dobry pomysł?

Rodzice szukają pomysłów na spędzenie ferii zimowych z dziećmi. Pierwszym skojarzeniem związanym ze spędzaniem ferii zimowych będą góry - zima w końcu zobowiązuje do zabaw na śniegu! A jednak - niektórzy podróżnicy wybierają zupełnie odwrotny kierunek i wybierają się nad Bałtyk. Mogłoby się wydawać, że morze nie ma zbyt wiele do zaoferowania poza sezonem letnim. Okazuje się, że jest zupełnie na odwrót - co też jest zależne od indywidualnych preferencji osób, które chcą spędzić ferie nad morzem. Dowiedz się czy ferie nad morzem to dobry pomysł, a także dla kogo rekomendowany jest wyjazd na ferie zimowe nad morzem.

Piękne trasy spacerowe

Bałtyk i jego okolice są piękne niezależnie od pory roku. Zawsze jest dobry moment, by przyjechać nad Morze Bałtyckie. Latem Bałtyk ma do zaoferowania słoneczne, gorące plaże i doskonałe warunki do kąpieli - zarówno dla miłośników pływania czy skuterów wodnych, jak i dla ludzi uprawiających kitesurfing.

W pozostałych porach roku Bałtyk to przede wszystkim liczne trasy spacerowe, które zapewnią dzieciom i dorosłym niezwykłą frajdę z kontaktu z naturą. Nadmorskie miejscowości - zwłaszcza te na uboczu - mają niesamowity klimat, który wyróżnia je na tle pozostałych miejsc. Zimą nad morzem można przejść dziesiątki kilometrów i zobaczyć atrakcyjne widoki, co może być dla dzieci bardzo ciekawym wspomnieniem.

Morsowanie - to dobry moment!

Morsowanie, czyli kąpiele w zimnej wodzie, to czynność bezpieczna dla zdrowia dzieci. Morsować można od najmłodszych lat - a ferie nad morzem to doskonały moment, by spróbować tej aktywności. Spędzenie zimy nad morzem zapewni tobie i twoim dzieciom możliwość morsowania w doskonałych warunkach - Bałtyk zamarza nieznacznie lub w ogóle, dzięki czemu łatwo do niego wejść, w przeciwieństwie do jeziora, które szybko zamarza i narzuca konieczność wykucia przerębli.

Spokój i cisza

Zima to czas, kiedy nadmorskie miejscowości są mało aktywne, a turyści nie odwiedzają ich tak licznie, jak ma to miejsce w sezonie letnim. Stwarza to pewną okazję, mianowicie - rodziny, którym zależy na spokoju i ciszy, byciu z dala od zgiełku i biegu, będą mogły spędzić ferie zimowe nad morzem w bardzo komfortowych warunkach.

Dzięki temu, że zima (w tym okres ferii zimowych) nie jest tak oblegany przez turystów, ceny noclegów w wielu ośrodkach są odpowiednio niższe. To pozwala spędzić czas nad morzem w bardzo korzystnej cenie, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na aktywny wypoczynek letni.

Na narty nieopodal morza

Dzieci, które jadą nad morze, nie muszą rezygnować z jazdy na nartach. W okolicy morza można znaleźć miejscowości, w których znajdują się ośrodki narciarskie. Ośrodki te nie oferują tak emocjonujących tras, jakie można uświadczyć w Alpach, jednak pamiętajmy, że z Alp do morza jest stosunkowo daleko - a w tym wariancie morze mamy pod ręką!

Odpowiednie zaplanowanie dwóch tygodni podczas ferii zimowych umożliwi twoim dzieciom aktywnie spędzić czas. Zaryzykuj i postaw na ferie nad morzem - odwiedź pensjonat http://www.pension-kalmus.com/!,

Fot. Piotr Koy

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
:)
LukaszM
2023-09-16 19:50:39
:)
LukaszM
2023-09-16 19:50:26
:)
LukaszM
2023-09-16 19:50:12
Piękne!
LukaszM
2023-09-16 19:50:01
:)
LukaszM
2023-09-16 19:49:41
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości