Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Atrakcje na plażach w Kołobrzegu

Kołobrzeskie plaże są zaliczane do najpiękniejszych w Polsce. Urzekają jasnym, delikatnym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Chętnie wypoczywają na nich zwolennicy leniwego opalania się i aktywnego wypoczynku, pary zakochanych i rodziny z dziećmi. Atrakcji dla nikogo nie brakuje.

W sezonie letnim w mieście wyznacza się trzy kąpieliska: Zachód, Centralne i Wschód przy osiedlu Podczele. Przez lata cieszyły się one prestiżowym wyróżnieniem Błękitną Flagą, oferując turystom doskonałe warunki do wypoczynku oraz znacznie więcej możliwości spędzenia wolnego czasu niż pływanie i kąpiele słoneczne. Każdego roku przekonuje się o tym prawie 2 mln wczasowiczów, co stawia Kołobrzeg w ścisłej czołówce najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Sprzedażą większej liczby miejsc noclegowych mogą się pochwalić jedynie Warszawa i Kraków, dlatego, chcąc spędzić wakacje nad morzem, warto jak najszybciej zarezerwować hotel w Kołobrzegu.

Spacer brzegiem morza

Spacer wzdłuż wybrzeża... brzmi banalnie. Wystarczy jednak wspomnieć, że linia brzegowa, łącząca kołobrzeskie plaże liczy prawie 13 km, a w pewnym momencie przecina ją długie molo, z którego końca rozciąga się spektakularny widok na zachód słońca, przez co perspektywa nadmorskiej przechadzki jest znacznie ciekawsza. Poza molo atrakcyjnym celem wędrówki jest także ujście rzeki Parsęty, gdzie statki zawijają do portów. A komu nie w smak przedzieranie się przez grząski piasek, może wybrać się na spacer biegnącą równolegle do morza promenadą.

 Atrakcje na plażach w Kołobrzegu


Szaleństwo w wodzie

To tylko początek aktywności, jakie czekają na kołobrzeskich plażach. Doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, zachęcają do łapania wiatru w żagle i zmagań z falami. Poza windsurfingiem, kitesurfingiem i żeglarstwem, w Kołobrzegu można spróbować swoich sił w nietypowych i zyskujących na popularności dyscyplinach, takich jak: parasailing, wakeboard, rejsy łodzią motorową czy skimboarding. To propozycja dla aktywnych, którzy nie boją się ciekawych wyzwań i skoków adrenaliny.

Plaża Milenium

W okresie wakacyjnym kołobrzeskie wybrzeże ożywa nie tylko dzięki sprzyjającej wypoczynkowi pogodzie. Spora w tym zasługa także Plaży Milenium - ciekawego projektu kulturalno-sportowego. W ramach tego przedsięwzięcia na plaży przy molo powstaje sportowe miasteczko z boiskami do siatkówki i piłki nożnej oraz placem zabaw dla dzieci. Organizowane są także koncerty i turnieje sportowe.

Luksusowa baza noclegowa

W Kołobrzegu plażowe atrakcje można mieć na wyciągnięcie ręki. W mieście nie brakuje bowiem ekskluzywnych obiektów hotelowych, wygodnie zlokalizowanych blisko morza. Przykładem jest Hotel Leda - luksusowy hotel spa w Kołobrzegu z nowoczesną strefą wellness. To świetne miejsce na relaks i regenerację po intensywnym dniu, w czym niemały udział ma także restauracja w Kołobrzegu La Maison, serwująca jedne z najlepszych dań w mieście.

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
Dziękuje
Kamil Maszewski
2024-02-21 10:19:14
Wspaniały widok!
Krzysztof T.
2024-02-06 17:26:36
piękne
Henryk Piernikarczyk
2024-01-20 21:35:47
Sielski widok - klasyczny polski dworek.
Krzysztof T.
2024-01-10 10:50:24
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości