Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Wakacje na Warmii

Na całe szczęście dla polskiej turystyki, nasi rodacy coraz częściej decydują się na spędzanie wolnego czasu w... Polsce. Oczywiście, zagraniczne kurorty, w których otrzymamy opaskę all inclusive, mogą być kuszące, jednak czy znamy dokładnie to, co kryją najgłębsze zakamarki naszego kraju?

Poszukując odpowiedniej oferty wypoczynkowej w Polsce, możemy przebierać w wielu możliwościach. Lubimy spokojny czas na plaży? Któraś z nadmorskich miejscowości na pewno nas zadowoli. A może preferujemy bardziej aktywną formę spędzania czasu niż plażowanie? Bez problemu odnajdziemy się wśród wielu szczytów, które oferują nam pasma górskie zlokalizowane na południu kraju. A co gdybyśmy mogli połączyć aktywność z odpoczynkiem?

Takim miejscem i okazją może być odwiedzenie województwa warmińsko-mazurskiego. Często zapominane, często przeoczane, lecz skrywające wiele tajemnic, których możemy poszukać na własną rękę. Zagłębmy się i znajdźmy upragniony wypoczynek Bory Tucholskie.

Same Bory Tucholskie to drugi co do wielkości obszar leśny w Polsce. Szukając niezmienionego przez człowieka piękna, trafimy na wiele cudów, jakie oferuje nam matka natura. Mniejszymi i najcenniejszymi częściami składowymi Borów są parki krajobrazowe takie jak Tucholski Park Krajobrazowy, czy Wdecki Park Krajobrazowy. Jeżeli znudzą nas lasy, wśród sosen znajdziemy ponad czterdzieści przepięknych jezior, a wystarczy wymienić jeziora Charzykowskie, Długie, Krasińskie, czy Witoczno. Jeżeli chodzi o ciekawe miejscowości turystyczne, warto zapamiętać kilka nazw: Charzykowy, Sokole Kuźnice, lecz najważniejszą powinna być Tuchola, w której znajdziemy pozostałości średniowiecznych murów miasta oraz Muzeum Borów Tucholskich.Gdy czujemy się lepiej w otoczeniu miejskim, czeka na nas spora ilość niesamowicie ciekawych miejsc w województwie warmińsko-mazurskim. My skupimy się na tych największych i w oczywisty sposób najważniejszych, czyli Bydgoszczy i Toruniu.

Decydując się na ucieczkę na weekend Bydgoszcz, udamy się na prawdziwe spotkanie z historią. Wystarczy wspomnieć o obowiązkowych punktach na trasie naszej wizyty. Wyspa Młyńska da nam chwilę oddechu podczas spaceru. Bydgoskie Stare Miasto i Rynek to okazja aby podziwiać to, do jak pięknego miasta udało nam się trafić. Dla tych, którzy szukają zabytków, mamy takie możliwości jak zachwycanie się piękną bazyliką na Alejach Ossolińskich, czy wykonanym w stylu neogotyckim budynkiem Poczty Głównej. Gdy zdamy sobie sprawę, że to zaledwie początek zwiedzania, to możemy być pewni, że nasz czas wolny będzie całkowicie wypełniony.

Jeżeli jakimś cudem nie spodoba nam się pobyt w mieście zwanym grodem Kazimierza Wielkiego, to może dobrym pomysłem będzie pobyt w weekend Toruń. Miasto słynące przede wszystkim z dwóch rzeczy, którymi są znane na cały kraj pierniki i postać astronoma Mikołaja Kopernika. Naturalnym więc będzie odwiedzenie Muzeum Piernika, jak i Planetarium oraz domu autora "O obrotach sfer niebieskich". Po odhaczeniu tych miejsc warto powędrować i zgubić się na toruńskiej starówce, oglądając przy okazji miejsca takie jak Ratusz, Dwór Artusa czy liczne kościoły.Województwo warmińsko-mazurskie skrywa przed nami wiele ciekawych miejsc. W zależności od tego, co nas interesuje, możemy zdecydować się na pobyt w którymś z dużych miast, pośród tłumów ludzi towarzyszącym nam przy podziwianiu historycznych miejsc lub na coś z innej beczki. Cisza, otoczenie przyrody i współżycie z florą i fauną Borów Tucholskich. Wybór zależy wyłącznie od nas i tego, co kochamy i czego pożądamy na wakacjach w Polsce.

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Piękne województwo. Wart się tam wybrać.

Autor: Halina  & nbsp;Dodano: 2018-01-20  19:06:39

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
Ciekawie wyszło!
Artur74
2019-03-18 11:10:40
*****
Artur74
2019-03-17 17:45:56
*****
Artur74
2019-03-17 17:43:22
Klimatycznie!
Artur74
2019-03-17 17:42:19
Uwielbiam taką pogodę!
Artur74
2019-03-17 17:40:34
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Suwalszczyzna

Suwalszczyzna to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. Wystarczy wymienić takie atrakcje, jak jezioro Hańcza, Góra Cisowa, Oz Turtulski, Głazowisko Bachanowo czy Rutka, aby uświadomić sobie,...

Pozostałe krainy i miejscowości