Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Najważniejsze pismo dla każdego podróżnika

Każda osoba, której pasją są podróże doskonale zdaje sobie sprawę że nie jest to tanie zajęcie. Na szczęście w dobie tanich lotów i wyszukiwarek hoteli koszty wyjazdu można nieco obniżyć. Każdy podróżnik ma również swoją listę rzeczy czy miejsc kultowych, w których był lub które chce zobaczyć. Mogą do nich należeć takie miejsca jak Wenecja, Paryż czy Nowy Jork. Kultowe jednak nie są tylko miejsca, ale także przedmioty kojarzące się z podróżami. Mogą być to akcesoria podróżnicze takie jak mapy czy kompas, może być to strój czy namiot, może to być również pismo jakim jest National Geographic.

Niemal 150 lat tradycji

National Geographic (prenumerata oferowana między innymi przez prenumerata.ruch.com.pl) to pismo o ogromnej tradycji jest ono bowiem wydawane już od 1888 roku przez National Geographic Society. Miesięcznik ten jest niemal symbolem pisma podróżniczego, jego bogata historia sprawia, że jest ono znane nie tylko wśród osób zainteresowanych podróżami, nazwa ta przesiąkła również do świata popkultury.


Pismo, której naczelnym jest Susan Goldberg jest miesięcznikiem publikującym nie tylko niezwykle fachowe teksty na temat historii i kultury różnych miejsc na ziemi, jego znakiem charakterystycznym są doskonałej jakości zdjęcia, pozwalają one czytelnikowi poczuć niezwykłą atmosferę fotografowanego miejsca. Zamówienie National Geographic prenumerata zapewnia najwyższą jakość zdjęć, która jest utrzymywana od samego początku istnienia czasopisma. Już w latach dwudziestych XX wieku pismo to publikowało fotografie w kolorze, co było w owych czasach niespotykane. Dziś prenumeraty National Geographic trafiają co miesiąc w ręce ponad 40 milionów odbiorców. To pokazuje, że jest to jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze pismo dla wszystkich pasjonatów podróży, zarówno tych małych jak i dużych.

Najsłynniejsza fotografia

Jednym z najbardziej znanych zdjęć opublikowanych na łamach National Geographic była "Afgańska dziewczyna". Fotografia ukazała się w roku 1985 roku choć została wykonana rok wcześniej przez amerykańskiego reportera Stevea McCurryego. Przedstawia ona 14 letnią afgańską uciekinierkę, której oczy są niezwykle przenikliwe, ale też pełne strachu. Fotografia ma oczywiście związek z wojną w Afganistanie prowadzoną w latach 1979-1989.

Co ciekawe postać ze zdjęcia bardzo długo pozostawała całkowicie anonimowa, dopiero w roku 2002 została ona odnaleziona. Okazała się nią być Sharbat Gula, która żyje po dzień dzisiejszy wraz ze swoim mężem i trójką wspaniałych córek. Obecnie jest to osoba niezwykle rozpoznawalna, rok po tym jak tożsamość fotografowanej dziewczynki wyszła na jaw nakręcono film dokumentalny opowiadający historię Sharbat a także opublikowano niezwykle obszerny artykuł na jej temat.

Nie tylko zdjęcia

Zakup National Geographic prenumerata nie wiąże się jedynie z otrzymywaniem wspaniałych zdjęć i fachowych tekstów, czasem zdarza się, że pismo to publikuje również niezwykle dokładne mapy regionów, którym poświęcone są poszczególne artykuły w magazynie. Co ciekawe, rząd Stanów Zjednoczonych również docenił ogromną skrupulatność redaktorów National Geographic i wykorzystywał ich prace, kiedy zasoby kartograficzne państwa były ograniczone.

Bogata historia, ogromne doświadczenie, a co za tym idzie jakość National Geographic sprawiają, że czasopismo to jest symbolem prasy dla każdego podróżnika niezależnie od miejsca, w jakim mieszka. Każdy kolejny numer pozwala udać się w nieco inny zakątek świata a doskonałe fotografie pozwalają poczuć się każdemu czytelnikow jak na najwspanialszej wyprawie swego życia.

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Coś jak francuskie "GEO" ..

Autor: Krzysztof Panas  & nbsp;Dodano: 2018-03-07  08:52:01
Wspaniałe pismo, żółte okno na świat, wirtualny, ale... .

Autor: piotr55  & nbsp;Dodano: 2018-01-22  14:14:51

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
:)
starymłyn
2019-06-25 11:49:11
:)
starymłyn
2019-06-25 11:48:30
:)
starymłyn
2019-06-25 11:47:32
:)
starymłyn
2019-06-25 11:46:57
*****
Waldemar Jan
2019-06-25 11:19:32
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Suwalszczyzna

Suwalszczyzna to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. Wystarczy wymienić takie atrakcje, jak jezioro Hańcza, Góra Cisowa, Oz Turtulski, Głazowisko Bachanowo czy Rutka, aby uświadomić sobie,...

Pozostałe krainy i miejscowości