Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Gdzie na wakacje w Polsce? Oto nasze propozycje!

Stare przysłowie mówi: cudze chwalicie, swego nie znacie. Nie da się ukryć, że kryje się w nim ziarno prawdy. Planując wakacje, większość osób od razu kieruje uwagę na interesujące wycieczki za granicę. Tymczasem odpowiedź na pytanie: co jest lepsze – wakacje w Polsce czy za granicą, wcale nie jest taka oczywista. Zobacz, gdzie spędzić urlop w Polsce i poznaj uroki ojczyzny!

Wakacje w Polsce nad wodą

Tratwy biebrzańskie

Jeśli szukasz pomysłu na spokojne wakacje, pełne relaksującego kontaktu z naturą, pomyśl nad spływem leniwą rzeką Biebrzą. Na tratwie znajduje się sypialnia, jadalnia, a także taras widokowy, z którego doskonale widać podchodzące na brzeg zwierzęta oraz słychać nieprzerwany śpiew ptaków. Taki kontakt z naturą w Biebrzańskim Parku Narodowym pozwoli całkowicie zapomnieć o codzienności.

 

Kanał Augustowski

Jeżeli uważasz, że prawdziwie wypocząć da się tylko podczas aktywnego spędzania czasu, przemyśl wizytę na Suwalszczyźnie i zaplanuj spływ kajakowy Kanałem Augustowskim. Jest również możliwość skorzystania ze statku wycieczkowego, ale zdecydowanie więcej satysfakcji daje pokonanie trasy dzięki sile własnych ramion. Śluzy takie jak Przewięź czy Perkuć to piękne miejsca, które warto zobaczyć.

Wakacje w Polsce z dzieckiem

Centrum Nauki Kopernik

Jeśli planujesz krótki wakacyjny wypad do Warszawy i chcesz na liście punktów do odwiedzenia umieścić także coś, co zachwyci Twoje dziecko, koniecznie zwróć uwagę na Centrum Nauki Kopernik. To klasa sama w sobie i miejsce, które zachwyci młodszych i starszych. Wystawy, eksperymenty i liczne pokazy nie bez powodu co roku przyciągają blisko milion odwiedzających.

Farma Iluzji Mościska

Kilka hektarów, na których na każdym kroku czekają złudzenia optyczne i iluzje – to właśnie Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji. Miejsce stworzone od początku do końca z myślą o tym, żeby rodziny z dziećmi mogły aktywnie spędzić czas. Oprócz świata magii i miejsc takich, jak Magiczny Domek czy Tunel Zapomnienia, znajdziesz tam wiele placów zabaw, zielonych terenów, ściankę wspinaczkową czy plażę.

Zwiedzanie polskich miast

Kraków i okolice

Warto też poświęcić uwagę polskim miastom. Kraków, niegdyś stolica Polski, dziś drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w kraju, zachwyca odwiedzających jedną z najpiękniejszych europejskich starówek. Na Rynku Głównym koniecznie odwiedź Sukiennice i posłuchaj hejnału granego z wieży Kościoła Mariackiego. Oprócz tego na wizytę zasługuje Kazimierz, pełen synagog i restauracji z żydowskim jedzeniem. Koniecznie odwiedź również Wawel z zamkiem królewskim i bazyliką.

Kujawy – Pomorze – Mazury

Świetnym sposobem na zwiedzanie Polski jest wycieczka autokarowa. Przejazd przez Kujawy, Pomorze i Mazury pozwoli Ci zobaczyć wiele pięknych miast, jak choćby Toruń, Malbork, Elbląg czy Gdańsk. Dodaj do tego rejs statkiem i wizytę nad mazurskimi jeziorami, a otrzymasz tygodniowy wyjazd, podczas którego niejednokrotnie zachwycisz się Polską. Wiele interesujących wycieczek po Polsce znajdziesz w ofercie sprawdzonych biur podróży, na przykład lidl-podroze.pl.

Wakacje w polskich górach

Wysowa-Zdrój

Karpacz czy Zakopane to bardzo atrakcyjne dla turystów miasta i niewątpliwie warto je zobaczyć. Jeśli jednak marzą Ci się wakacje w górach, podczas których odetchniesz także od tłumu i zgiełku, pomyśl o innym miejscu. Uzdrowisko Wysowa-Zdrój przyciąga przede wszystkim pobliską górą Jawor, na której znajduje się prawosławna cerkiew łemkowska. Do tego wokół rozciąga się piękna Dolina Łopacińskiego. W pamięć z pewnością zapadnie Ci też piesza wędrówka na Wysotę.

 

Małe Ciche

W tym przypadku nazwa mówi sama za siebie. Niecałe 15 kilometrów od Zakopanego, 850 m n.p.m. na Podhalu leży Małe Ciche - miejsce spokojne i wolne od zgiełku tysięcy turystów. Wizyta w tamtej okolicy pozwoli zachwycić się pięknem doliny Filipczańskiego Potoku i piętrzących się na horyzoncie Tatr. Małe Ciche jest zresztą świetną bazą wypadową w te góry!

Wakacje w Polsce nad morzem

Na naszej liście nie mogło oczywiście zabraknąć wakacji nad polskim morzem. Możemy się poszczycić jedną z najpiękniejszych plaż w Europie, więc nic dziwnego, że co roku nad Bałtyk przyjeżdżają tłumy. I choć temperatura wody nie zawsze zachęca do kąpieli, wyjazd nad morze to… morze innych możliwości. Wydmy, latarnie, piękne wschody i zachody słońca – to wszystko z pewnością zapadnie w pamięć i zagwarantuje, że wizyta nad polskim morzem będzie fantastycznym czasem. Polska kryje w sobie wiele urokliwych i wartych odwiedzenia miejsc. Planując wakacje z dzieckiem, koniecznie zastanów się, czy na pewno musisz przekroczyć granicę, by dobrze wypocząć i cieszyć się zwiedzaniem.

Fot. Mike Mareen/stock.adobe, Szymon Narożniak

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
Ładnie tam!
Łukasz
2020-06-17 00:09:29
:)
Łukasz
2020-06-17 00:09:02
*****Ładne ujęcie.
Edward Piotr Zawiślak
2020-06-14 10:05:44
*****Ładne ujęcie.
Edward Piotr Zawiślak
2020-06-14 10:04:46
*****
Sławomir Machowski
2020-06-09 15:08:32
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości