Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Co warto zobaczyć na południu Polski?

Południe kraju kojarzy się Polakom zazwyczaj z górami, jednak region ten pełen jest innych atrakcji. Poza Krakowem południe skrywa także liczne małe miasteczka nie tylko z zabytkowymi budowlami, ale również centrami nauki czy interaktywnymi rozrywkami. Zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą tu dla siebie rozrywkę. Sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić na południu kraju.

Rozrywka dla najmłodszych

Dolny Śląsk ma do zaoferowania wiele atrakcji, ale jedną z najchętniej odwiedzanych przez najmłodszych jest Hydropolis, czyli ekspozycja, która skupia się na najważniejszej substancji życia. Na odwiedzających czekają różne strefy tematyczne, w których będzie można zapoznać się z historią wody na Ziemi.

Z kolei w starym budynku dworca PKP w Krakowie działa HistoryLand - miejsce, w którym znajdują się makiety stworzone z klocków LEGO®. Wystawa jest o tyle ciekawa, że prezentuje ważne z historycznego punktu wydarzenia dla naszego kraju, pozwalając najmłodszym nie tylko na dobrą zabawę, ale przede wszystkim na edukację. Dawna stolica Polski ma do zaoferowania także inne atrakcje, o których więcej można przeczytać na stronie: https://historyland.pl/5-ciekawych-miejsc-krakowie. Według badań to w końcu jedno z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w kraju.

Malownicze miasteczka

Zabudowania pamiętające czasy renesansu, mury obronne ze średniowiecza, gotyckie zabytki i pomniki historii - miasteczka na południu Polski skrywają przed turystami wiele wyjątkowych atrakcji. Jednym z nich jest Cieszyn z Romańską Rotundą i Wieżą Piastowską. To przepiękne miejsce ma w swoich uliczkach wenecki klimat, dlatego cieszy się takim uznaniem odwiedzających. Nie sposób nie odwiedzić również Sandomierza, który został rozsławiony przez popularny serial i Zygmunta Miłoszewskiego. Znajduje się tu Bazylika Katedralna oraz Zamek Kazimierza Wielkiego i dom Jana Długosza. Nie brakuje tu też zabytkowych kamienic i innych cennych budowli. Podróżni koniecznie powinni odwiedzić również Stary Sącz - miasteczko ze swojskim i romantycznym klimatem, które szczególnie upodobali sobie fotografowie, filmowcy i różni artyści. Wszystko za sprawą architektury, niezwykle urokliwej i niezmiennej od lat.

Wyjątkowe miejsca

Wybierając się w podróż na południe Polski, koniecznie trzeba zobaczyć m.in. jaskinię Raj (najpopularniejsza atrakcja Gór Świętokrzyskich), kopalnie soli w Wieliczce i Bochni, średniowieczne grodzisko w Stradowie, Góry Pieprzowe, Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej czy największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika - wodospad Wilczki. To oczywiście tylko kilka punktów na obszernej mapie tego regionu, dlatego jest to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić nie raz.

Autor: KaN

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 

Teraz zwiedzasz

Ostatnie komentarze

 
;)
Łukasz
2020-12-01 19:20:43
Piękny kadr i krajobraz:)
Andrzej
2020-12-01 17:27:50
+++:)
Andrzej
2020-12-01 17:27:18
+++:)
Andrzej
2020-12-01 17:26:56
+++:)
Andrzej
2020-12-01 17:26:35
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...

Pozostałe krainy i miejscowości