Zaloguj się | Zarejestruj się
 
zobacz autorów
 

Bieliczna

Lackowa. Od drzewa do drzewa

Lackowa to najwyższe wzniesienie Beskidu Niskiego. Pomimo, że jej wysokość nie jest, na pierwszy rzut oka, imponująca (tylko 997 m.n.p.m.), jej zdobycie to prawdziwa walka. Zupełnie nie wiem, czemu będąc małym, nazywałem ją Plackową. Pokonując po latach ostatnie metry dzielące mnie od szczytu, myślałem sobie w duchu, że to właściwie jedyne określenie, na które ta góra nie zasługuje. Niezwykle strome i urwiste stoki w niczym nie przypominały krawędzi, nawet najbardziej wyrośniętego placka.

czytaj dalej

Autor: Szymon Narożniak
Artykuł dodano: 2008-04-23 14:59:29

zobacz też felietonyBieliczna

Szymon NarożniakKarpackie cerkwie zobacz wszystkie

Zobacz także galerię zdjęć

więcejKrainy i miejscowości

Suwalszczyzna

Suwalszczyzna to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. Wystarczy wymienić takie atrakcje, jak jezioro Hańcza, Góra Cisowa, Oz Turtulski, Głazowisko Bachanowo czy Rutka, aby uświadomić sobie,...

Pozostałe krainy i miejscowości

zobacz wszystkichUżytkownicy

 
Anna Salamon[ profil ]
Zdjęć w galerii: 20 [ galeria ]
Waldemar Jan[ profil ]
Zdjęć w galerii: 8557 [ galeria ]

więcej artykułówArtykuły

8 najwyższych szczytów Korony Gór Polski

Korona Gór Polski to zestawienie wszystkich najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Poniżej prezentujemy 8 pierwszych pod względem wysokości.

Pozostałe artykuły

więcej felietonówFoto felietony

Karpacki redyk. Z Muńcoła na Rycerzową

Pasące się wysoko w górach owce to krajobraz ginący w polskich Beskidach. Zarastające dzikim szczawiem i młodymi świerkami hale, niegdyś ozdoba gór i cel licznych wycieczek, dziś wyglądają wprost opłakanie.

Pozostałe felietony