| Ciekawa jest też historia samego kościoła.
...W 1561 r. w Wojciechowie osiadł Stanisław Spinek, pastor zboru kalwińskiego. Zagarnął on dobra kościelne, ornaty i naczynia liturgiczne, kościół został zamieniony na zbór kalwiński a parafia Rzymsko-Katolicka w Wojciechowie przestała istnieć. Kroniki parafialne podają, że około 1603 r. dziedzic dóbr wojciechowskich Paweł Orzechowski, wyznawca kalwinizmu, zburzył kościół i budynki parafialne. Od tego czasu Wojciechów stał się filią parafii w Bełżycach. W 1725 r. Teodor Orzechowski, nawrócony z kalwinizmu na wiarę katolicką, jako wotum wybudował kościół z drzewa modrzewiowego, który istnieje do dziś. 7.08.1776 r. dokonano aktu konsekracji kościoła nakazując obchodzić rocznicę poświęcenia kościoła w niedzielę po dniu św. Kajetana.-cytat ze stronki( http://www.powiatlubelski.pl/miejsca/wojciechow/kosciol-w-wojciechowie/) Epegeiro | 2013-10-08 10:19:20 |
| Dzięki. Epegeiro | 2013-10-08 10:13:40 |
| Czadowe miejsce! Artur74 | 2013-10-07 23:27:00 |
| Dziękuję, ja wtedy miałem przez przypadek 17mm, bo węższym nie był bym w stanie tego zarejestrować, a wygląda to niezwykle :) eAndre | 2013-10-07 22:58:42 |
| bardzo ładna kartka ***** Słonecznik (Maryla) | 2013-10-07 21:05:19 |
| ekstra ;-) Bogusław Nowak | 2013-10-07 21:00:22 |
| Super:-) Andrzej | 2013-10-07 21:00:02 |
| Piękne:-) Andrzej | 2013-10-07 20:54:44 |
| Też super kadr:-) Andrzej | 2013-10-07 20:52:56 |
| Świetne:-) Andrzej | 2013-10-07 20:52:13 |
| Ładnie tam:-) Andrzej | 2013-10-07 20:51:22 |
| Pierwsze przymrozki:-) Andrzej | 2013-10-07 20:49:48 |
| To się nazywa " Być tu i teraz ":-) Andrzej | 2013-10-07 20:47:17 |
| Świetne, jak z pocztówki:-) Andrzej | 2013-10-07 20:45:13 |
| Super:-) Ciekawe światło:-) Andrzej | 2013-10-07 20:40:41 |
| podoba mi się kadr Zdzisław Barut | 2013-10-07 18:54:16 |
| Dziękuję za miłe słowa. Cieszy mnie, że fotografie się podobają :) Zdzisław Barut | 2013-10-07 18:28:14 |
| ***** Waldemar Jan | 2013-10-07 18:01:51 |
| ***** Waldemar Jan | 2013-10-07 17:57:43 |
| ***** Waldemar Jan | 2013-10-07 17:52:43 |
| fajnie przewróciłaś aparat lub odwróciłaś zdjęcie Słonecznik (Maryla) | 2013-10-07 17:11:29 |
| ***** Waldemar Jan | 2013-10-07 16:44:27 |
| świetne foto***** pozdrawiam Waldemar Jan | 2013-10-07 16:42:03 |
| ***** Waldemar Jan | 2013-10-07 16:41:05 |
| ***** śliczne ) Brygida Kicińska | 2013-10-07 16:01:12 |
| Sielsko) Ślicznie ) Brygida Kicińska | 2013-10-07 14:57:08 |
| Klimatycznie ... Kajetana Snopek | 2013-10-07 11:45:34 |
| Urok czarno-białej fotografii ... Kajetana Snopek | 2013-10-07 10:47:10 |
| Super!!! Kajetana Snopek | 2013-10-07 10:43:37 |
Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry,...
Pozostałe krainy i miejscowości
Gawrych Ruda i Płociczno położone są niedaleko Suwałk u południowo-zachodniego krańca jeziora Wigry. Pierwsza z tych miejscowości słynie z doskonałego położenia nad samym brzegiem największego jeziora Suwalszczyzny, druga słynie z kościoła, którego wieżę widać niemal z całej okolicy, no i z kolejki wąskotorowej, która tutaj zaczyna swój bieg.
Pozostałe artykuły
Charakterystycznym elementem krajobrazu Ponidzia są przydrożne świątki, krzyże i kapliczki. Ich nagromadzenie w tym rejonie Polski jest doprawdy wyjątkowe. To prawdziwy korowód świętych. Oprócz Chrystusa Frasobliwego i Matki Bożej na ich cokołach możemy spotkać także Dominika, Andrzeja Bobolę, Rozalię, Jana Nepomucena, Józefa…
Kasyno online joy casino oferuje swoim graczom bonusy i promocje - powitalny bonus bez depozytu, darmowe spiny (freespins), promocje.
Pozostałe felietony
Epegeiro | 2013-10-08 10:45:42