Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Felietony

Tykocin... w innej perspektywie
kościoły, pomniki i obeliski, rynki miast, zaułki

Zabawa telefonem komórkowym może być bardzo twórcza, a jej efekty zaskakujące. Zwłaszcza, że aparaty fotograficzne w naszych telefonach są coraz doskonalsze, a dostępne na rynku aplikacje sprawiają, że paleta dostępnych możliwości jest niemal nieograniczona.
Autor: Szymon Narożniakwięcej

Gdańskie rzygacze
gotyk, renesans

Kamienne rzygacze są najbardziej charakterystycznym elementem architektonicznym gdańskiego Głównego Miasta. Są ich dziesiątki, najwięcej na słynnej ulicy Mariackiej, ale również na uliczkach sąsiednich - od Św. Ducha po Ogarną.
Autor: Joanna Siegelwięcej

Murale na Zaspie. Gdańsk
murale

Gdańskie osiedle Zaspa wyróżnia się spośród niezliczonych polskich osiedli z wielkiej płyty z dwóch powodów. Pierwszym jest jego nietypowy układ urbanistyczny przypominający plastry miodu, widoczny na planach i zdjęciach satelitarnych. Drugim - niezwykłe wielkoformatowe malowidła umieszczone na szczytowych ścianach bloków, zwane muralami.
Autor: Joanna Siegelwięcej

EURO 2012 w Polsce
imprezy

Piłkarskie Mistrzostwa Europy w Polsce! Aż trudno w to uwierzyć. Zobaczcie, jak bawiliśmy się podczas tego niepowtarzalnego turnieju na stadionach, w strefach kibica, knajpach, pubach, klubach, na ulicach. Najlepsze zdjęcia z Euro 2012 w Polsce.
Autor: ElaJ, Szymon Narożniak, Krystyna, Leszek Wencel, Agnieszka Dąbrowska, Leszek Kusalwięcej

Łazienki w drodze do pracy
parki

Od kilku lat codziennie przechodzę przez Park Łazienkowski w drodze do pracy. Codziennie obserwuję zmieniającą się w ciągu roku przyrodę i zamieszkujące park zwierzęta. Z wieloma z nich jestem zaprzyjaźniona i wzajemnie czekamy na nasze spotkania.
Autor: ElaJwięcej

Boże Ciało w Zakopanem
święta i obyczaje, sztuka ludowa

Zakopane to jedno z miejsc, gdzie święto Bożego Ciała obchodzone jest szczególnie uroczyście. Kolorytu świętu dodają zwłaszcza barwne góralskie stroje, które licznie przywdziewane są tego dnia przez uczestników ceremonii.
Autor: Agnieszka Dąbrowskawięcej

Ostatnie komentarze

 
:)
Łukasz
2020-01-26 19:33:23
:)
Łukasz
2020-01-26 19:32:32
Fajny detal
Łukasz
2020-01-26 19:31:53
sUPER :)
Łukasz
2020-01-26 19:31:16
:)
Łukasz
2020-01-26 19:30:55
zobacz wszystkie komentarze

zobacz wszystkichUżytkownicy

 
Lech Kadlec[ profil ]
Toruń
Zdjęć w galerii: 5046 [ galeria ]
magdalena korzec[ profil ]
Zdjęć w galerii: 0 [ galeria ]

więcej artykułówArtykuły

8 najwyższych szczytów Korony Gór Polski

Korona Gór Polski to zestawienie wszystkich najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Poniżej prezentujemy 8 pierwszych pod względem wysokości.

Pozostałe artykuły