Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Felietony

Senne miasteczko Tykocin
architektura drewniana, ludzie

Po wybrukowanym rynku hula wiatr i słońce. Na ganku jednego z pobliskich domów siedzi dwóch staruszków wypatrujących wokół jakiegoś ruchu. Chodnikiem sunie starsza pani z parasolką zamiast laski. Do jej nóg łasi się pręgowany kot.
Autor: Szymon Narożniakwięcej

Cmentarze. Gdy gaśnie pamięć
cmentarze

Cmentarze zajmują w życiu każdego narodu miejsce szczególne. "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie". To słynne powiedzenie Stefana kardynała Wyszyńskiego najlepiej oddaje ducha cmentarzy: ich ciszę, piękno i ulotność...
Autor: Agnieszka Dąbrowska, Marcin Kelich, Krzysztof Wydra, Szymon Narożniak, Renata Helińska, Marzena Ablewska- Lech, Pawel Rog, Andrzej, Marta Jóźwiak - Jagodzińska, KRETwięcej

Targ staroci w Kłodzku
imprezy

Targi staroci to miejsca magiczne. Mieszanka przedmiotów, ludzi i przestrzeni. Każdy jest niepowtarzalny i każdy kusi tysiącem okazji.
Autor: Szymon Narożniakwięcej

Wiosenne rozlewiska Biebrzy
zwierzęta, rzeki, przyroda, ptaki

Nie znam w Polsce drugiego takiego miejsca, gdzie… łatwiej spotkać łosia niż innego turystę, rozlewiska sięgają horyzontu, a ptactwa jest więcej niż potrafimy zliczyć. Biebrza wczesną wiosną przypomina filmy słynnego sir Davida Attenborough. Trudno uwierzyć, że to wszystko wokół nas dzieje się naprawdę, TU, w Polsce…
Autor: Szymon Narożniakwięcej

Chasydzi w Leżajsku
święta i obyczaje, judaica

W rocznicę śmierci cadyka Elimelecha spotyka się w Leżajsku cały chasydzki świat. Stany Zjednoczone, Izrael, Austria, Czechy, Argentyna, Hiszpania, Italia, Ukraina, Niemcy.
Autor: Ryszard Biskup, KRET, Szymon Narożniakwięcej

Puchar Świata w Zakopanem
sporty ekstremalne, imprezy

Zawody Pucharu Świata w Zakopanem to już Polska specjalność. Wszyscy skoczkowie chcą u nas występować i wygrywać. Do trójki wielkich trofeów - olimpijskiego złota, zwycięstwa w mistrzostwach świata oraz Turnieju Czterech Skoczni - doszło jeszcze jedno ważne osiągnięcie - wygranie zawodów na Wielkiej Krokwi.
Autor: Renata Helińskawięcej

Ostatnie komentarze

 
Ziemia wygląda jakby była pokryta rdzą.
Krzysztof T.
2023-01-29 21:27:03
Świetny dokument paradoksu naszych czasów.
Jan Wojtasik
2023-01-29 09:25:30
Aż zapachniało młodym zbożem.
Jan Wojtasik
2023-01-29 09:20:39
Takich widoków nie da się nie podziwiać.
Jan Wojtasik
2023-01-29 09:17:52
zobacz wszystkie komentarze

zobacz wszystkichUżytkownicy

 
Krzysztof T.[ profil ]
Mińsk Mazowiecki
Zdjęć w galerii: 3928 [ galeria ]
Jan Wojtasik[ profil ]
Zdjęć w galerii: 73 [ galeria ]

więcej artykułówArtykuły

Gdzie Gawrych Ruda, a gdzie Płociczno

Gawrych Ruda i Płociczno położone są niedaleko Suwałk u południowo-zachodniego krańca jeziora Wigry. Pierwsza z tych miejscowości słynie z doskonałego położenia nad samym brzegiem największego jeziora Suwalszczyzny, druga słynie z kościoła, którego wieżę widać niemal z całej okolicy, no i z kolejki wąskotorowej, która tutaj zaczyna swój bieg.

Pozostałe artykuły